Końcówka grudnia to czas podsumowań roku oraz ustawiania celów na kolejne 12 miesięcy. Na swoje przemyślenia po rundzie jesiennej zdecydował się sprowadzony latem do Lecha Poznań Luis Palma.
Reprezentant Hondurasu trafił do Lecha w lipcu tego roku. 25-latek został wypożyczony do końca sezonu ze szkockiego Celticu Glasgow i imponuje formą. W bieżącym sezonie wystąpił w 25 spotkaniach, w których zdobył sześć bramek i siedem asyst.
Palma: W Poznaniu jestem szczęśliwy
– Notuję dobre liczby i czekam na to, co będzie dalej. W przyszłym roku, w drugiej części sezonu chcę nadal prezentować się tak dobrze. W Poznaniu jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Od początku bardzo dobrze współpracuje mi się z trenerem Nielsem Frederiksenem, zresztą podobnie jak z całym sztabem szkoleniowym. Zawsze mogę udać się do kogoś po pomoc. Bardzo dziękuję za zaufanie, którym trener mnie obdarzył – powiedział Palma, cytowany przez oficjalną stronę Lecha Poznań.
„Luis Palma” skandowane z Kotła.
A to przecież trzynasty mecz Palmy. Ktoś pamięta, by jakikolwiek piłkarz w Lechu szybciej doczekał się skandowania nazwiska? pic.twitter.com/QVgWeDRVKK
— Damian Smyk (@D_Smyk) October 2, 2025
Gwiazda Lecha z jasnym przekazem: Moim celem jest zdobycie mistrzostwa Polski
W trwającej kampanii Kolejorz znajduje się na ósmym miejscu w tabeli Ekstraklasy, ale traci zaledwie cztery punkty do liderującej Wisły Płock. Ponadto ma jeszcze mecz zaległy – 3 lutego zagra w Gliwicach z Piastem. Trzy dni wcześniej zmierzy się przed własną publicznością z Lechią Gdańsk. Lech pozostaje także w grze o Puchar Polski i Ligę Konferencji.
– Moim celem jest zdobycie mistrzostwa Polski z Kolejorzem. Chcę też oczywiście powalczyć o wszystkie puchary, w których rywalizujemy. Chciałbym, aby moja forma była wysoka we wszystkich meczach, ale i na treningach, tak aby dzień po dniu zbliżać się do naszych celów i pomagać na boisku mojej drużynie – podkreślił Palma.
Ofensywny piłkarz Lecha został zapytany również o swoją przyszłość.
– Cóż, trzeba czekać, co ona przyniesie. Mam nadzieję, że ten sezon będzie dla nas dobry. Jak już mówiłem, chcę go zakończyć w najlepszy możliwy sposób. Co wydarzy się potem, to tylko zależy od Boga. My musimy na razie żyć tym, co tu i teraz. Będzie to niezbędne, aby dobrze zakończyć ten sezon – stwierdził 33-krotny reprezentant Hondurasu.
Piłkarze Kolejorza wrócą do treningów 7 stycznia. W planach mają dwutygodniowy obóz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE NA WESZŁO:
- Wydarzenie roku w Legii: bal. (Jeszcze) nie na Titanicu
- Nawałka zabrał głos w sprawie Grosickiego. „Są pewne standardy”
- Masłowski o transferze Pululu: „Nie dostaliśmy żadnej oferty”
Fot. Newspix