Królewski tonuje nastroje w Wiśle. „Celem jest utrzymanie”

Jan Broda

Autor:Jan Broda

05 czerwca 2026, 19:19 • 3 min czytania 14

Reklama
Królewski tonuje nastroje w Wiśle. „Celem jest utrzymanie”

Po czterech długich latach grania w 1. Lidze, Wisła Kraków w końcu powróciła do Ekstraklasy. Przy Reymonta natychmiast zapanowała euforia i chęć nawiązania do złotej ery, ale Jarosław Królewski woli dmuchać na zimne i nie snuje mocarstwowych wizji. Przynajmniej na razie, bo jak sam zdradził właściciel podwawelskiego beniaminka, celem na przyszły sezon jest „spokojne utrzymanie”. Królewski zabrał też głos w sprawie planów transferowych. 

Reklama

Wisła zdominowała Betclic 1. Ligę, choć wiosna w jej wykonaniu była już sporo słabsza pod względem prezentowanej formy. Mimo to przewaga z jesieni była ogromna i Biała Gwiazda od pierwszej do ostatniej kolejki zasiadała na fotelu lidera, strzeliła najwięcej goli i jednocześnie straciła ich najmniej. Przy Reymonta nie myślą jednak o podboju Ekstraklasy z podobnym rozmachem. O planach Krakowian w przyszłym sezonie wypowiedział się Jarosław Królewski na portalu X.

Naszym celem na kolejny sezon jest spokojne utrzymanie się w lidze i ponowne poczucie pełnej pewności w Ekstraklasie – zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy, jak Ekstraklasa zmieniała się i rozwijała w ostatnich latach pod kątem jakości gry, taktyki oraz przygotowania fizycznego – stwierdził.

A co z transferami? Tutaj również niektórzy pod Wawelem mogą poczuć się rozczarowani. Jarosław Królewski podkreślił, że nie zamierza sięgać głęboko do kieszeni, a siłę Wisły będzie stanowił dotychczasowy trzon zespołu.

Zresztą Wisła już częściowo zadbała o taki stan rzeczy. Przedłużyła umowy z najlepszym strzelcem – Angelem Rodado, rewelacją sezonu, czyli Maciejem Kuziemką, podstawowym i bramkostrzelnym stoperem Wiktorem Biedrzyckim czy będącym po ciężkiej kontuzji zerwania więzadeł Bartoszem Jarochem. Nie oznacza to jednak, że wzmocnień w ogóle nie będzie.

Reklama

Wisła Kraków. Królewski tonuje nastroje po awansie do Ekstraklasy

Widzimy, że masowe, kosztowne transfery nie dają dziś żadnej gwarancji sukcesu. Dlatego naszą strategią jest budowanie drużyny opartej na zgranym zespole, którego zawodnicy dobrze się rozumieją i wzajemnie uzupełniają. Oczywiście dojdzie jeszcze zapewne 6–8 nowych zawodników, ale nic na siłę. Kluczowa jest odpowiednia konfiguracja i równowaga całego zespołu – zdradził. 

Ostatnie transfery tylko potwierdziły, że warto zachować spokój. Pośpiech jest jednym z najgorszych doradców podczas okien transferowych. Mamy zdolny i ambitny zespół. Wierzymy w tych zawodników, będziemy go wzmacniać i jestem przekonany, że czeka nas bardzo dobry sezon – dodał Królewski.

Reklama

Zanim Wisła przywita się z powrotem z Ekstraklasą, czeka ją letni okres przygotowawczy, w tym jubileuszowy mecz z Wrexham z okazji 120. rocznicy założenia klubu. Spotkanie odbędzie się w sobotę 11 lipca o godz. 15:00 na Synerise Arenie w Krakowie.

Fot. Newspix

14 komentarzy
Jan Broda

Pasją do futbolu zaraził go tata, za co jest mu dozgonnie wdzięczny - głównie dlatego, że pierwszym meczem, jaki zaliczył z trybun, był bezbramkowy paździerz Wisły ze Śląskiem jesienią 2010 roku. Skoro przetrwał tamto 0:0, przetrwa już wszystko. Dumny wychowanek Bronowianki Kraków, którego nieuchronny marsz po Złotą Piłkę brutalnie zweryfikował chroniczny brak talentu i drewniane nogi. Zamiast więc w piłkę grać, zaczął o niej pisać. Z wykształcenia politolog, którego bardziej niż cyrk odbywający się w Sejmie interesuje wpływ rządów Nicolae Ceaușescu na sukcesy Steauy Bukareszt w latach 80. XX wieku. Kręci go piłkarski plankton, outsiderskie historie spoza mainstreamu i wersy Kaza Bałagane. Baczny obserwator zjawisk na styku świata sportu i brudnej dyplomacji. Z ciekawości nauczył się kilku języków, w tym rumuńskiego, ale najwięcej do powiedzenia ma chyba po polsku. W przeszłości związany m.in. z Tygodnikiem „Piłka Nożna".

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Polecane

Zmarł były trener siatkarskiej reprezentacji Polski

AbsurDB
1
Zmarł były trener siatkarskiej reprezentacji Polski

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Wojciech Piela
5
Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju