Davide Ancelotti przez lata pracował w sztabie trenerskim swojego ojca Carlo. Teraz został ogłoszony nowym szkoleniowcem LOSC Lille. Będzie to jego druga samodzielna praca trenerska.
Syn Carlo Ancelottiego, Davide, już jako 23-latek rozpoczął pracę w sztabie trenerskim ojca. Był trenerem przygotowania fizycznego w Paris Saint-Germain oraz Realu Madryt.
Później ze swoim ojcem pracował także w Bayernie Monachium, Napoli, Evertonie i ponownie w Realu. W czerwcu zeszłego roku razem z Ancelottim seniorem rozpoczął pracę w reprezentacji Brazylii.
Davide Ancelotti trenerem LOSC Lille
Wówczas już po miesiącu zgłosiło się po niego brazylijskie Botafogo, gdzie Davide rozpoczął samodzielną pracę trenerską. Choć jego wyniki były oceniane jako umiarkowanie pozytywne, to pół roku później ogłoszono rozstanie. Media podawały, że przyczyną był spór o Lukę Guerrę, trenera motorycznego, którego klub chciał się pozbyć. Ancelotti junior chciał kontynuować pracę z całym dotychczasowym sztabem.
Davide wrócił więc do pracy z kadrą, ale tylko na trzy spotkania. Od nowego sezonu podejmie drugą samodzielną pracę. Został szkoleniowcem francuskiego LOSC Lille.
Przed 36-latkie spore wyzwanie. Zeszły sezon Lille skończyło na wysokiej trzeciej lokacie, ustępując jedynie PSG oraz Lens. W przyszłym sezonie zagra w rozgrywkach Ligi Mistrzów.