Oficjalnie: Rafa Mir zawodnikiem Sevilli

redakcja

Autor:redakcja

20 sierpnia 2021, 17:10 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Rafa Mir zawodnikiem Sevilli

W pewnym momencie wydawało się, że hiszpański napastnik trafi do Atletico Madryt. Jednak niespodziewanie nastąpił zwrot akcji. Sevilla wykorzystała fiasko rozmów działaczy „Los Rojiblancos” z Wolverhampton. Rafa Mir związał się z nowym klubem umową obowiązującą do czerwca 2027 r.

Reklama

Według informacji Fabrizio Romano ekipa z Andaluzji zapłaciła za niego nieco ponad 15 milionów euro. 24-letni piłkarz nie zdołał zaistnieć w zespole „Wilków”. Od 2018 roku zagrał w tym zespole łącznie zaledwie cztery razy. W poprzednim sezonie znajdował się na wypożyczeniu w SD Huesca. Wcześniej na takie samej zasadzie występował w Notthigham Forest czy Las Palmas. Choć Huesca nie zdołała utrzymać się w La Liga, to dla zawodnika – pod względem indywidualnym – była to udana kampania. W 38 występach strzelił 13 bramek, dzięki czemu silniejsze kluby zaczęły się nim poważnie interesować.

Co ciekawe – pokazał się również z dobrej strony na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wywalczył z „La Furia Roja” srebrny medal. Na turnieju wystąpił w sześciu meczach i zdobył trzy gole.

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank