Rejczyk na obozie. Możliwy transfer lub wypożyczenie do I ligi

Braian Wilma

Autor:Braian Wilma

28 czerwca 2026, 15:46 • 3 min czytania 0

Reklama
Rejczyk na obozie. Możliwy transfer lub wypożyczenie do I ligi

Filip Rejczyk miał być kolejnym świetnym zawodnikiem, którego Legia Warszawa wypuści w świat. Jeden z kluczowych graczy reprezentacji U-17 prowadzonej niegdyś Marcina Włodarskiego nie może jednak przebić się do seniorskiego futbolu. Po kolejnym zmarnowanym roku w kolejnym ekstraklasowym klubie 20-latek może trafić szczebel niżej. Jest bowiem testowany przez ŁKS. Łódzki klub opublikował kadrę na obóz przygotowawczy w Busku-Zdroju, na której znalazło się nazwisko m.in. młodego pomocnika. Jest też kilku nieobecnych.

Reklama

Kilku zawodników z kadry rocznika 2006, która pod wodzą Marcina Włodarskiego dotarła do półfinału młodzieżowego EURO w 2023 roku, przebiła się w ekstraklasowych zespołach: Dominik Szala, Igor Orlikowski czy Michał Gurgul. Miłosz Piekutowski nie rozegrał w Jagiellonii dużej liczby spotkań, ale już wyfrunął z Polski i został bramkarzem Strasbourga.

W miejscu stoi kariera Filipa Rejczyka, jednego z najważniejszych zawodników tamtej reprezentacji. Wiele o jego postępach mówi fakt, że w jego przypadku przypomina się właśnie wspomniane Euro, a nie to, jak radzi sobie w tej chwili.

Rejczyk może przenieść się ŁKS-u

Rejczyk był wówczas piłkarzem Legii Warszawa. Kibice stołecznego klubu domagali się, by ich młody piłkarz dostawał więcej szans na grę. Skończyło się na sześciu występach w pierwszym zespole. Latem 2024 roku Legia zaproponowała mu przedłużenie wygasającej umowy. Pomocnik odrzucił jednak tę ofertę i przeniósł się do Śląska Wrocław. Na tamten moment wydawało się, że Legia traci wielki talent.

Jego wielki talent nie może jednak znaleźć sobie miejsca w seniorskiej piłce na wysokim poziomie. Od momentu transferu do Śląska Rejczyk wystąpił do tej pory w pięciu meczach Ekstraklasy. W międzyczasie zmienił jeszcze klub, przechodząc latem zeszłego roku ze Śląska do GieKSy. W Katowicach rozegrał przez cały sezon… kwadrans.

Reklama

Rafał Górak, trener GKS-u zdradził, że Rejczyk przebywa na testach w ŁKS-ie Łódź.

– Filip Rejczyk przebywa obecnie na zgrupowaniu z ŁKS-em Łódź. Jest tam na testach i jeśli ŁKS wyrazi zainteresowanie, to go tam wypożyczymy – stwierdził trener w rozmowie z Mecze24.pl, nie wykluczając jednocześnie transferu definitywnego.

– To już jest bardziej sprawa dyrektora sportowego i pracy pomiędzy dwoma klubami, jak oni by tą współpracę odnośnie zawodnika widzieli i oni to w zasadzie ustalają. My wyjechaliśmy już na zgrupowanie, dlatego nie śledzę na bieżąco wszystkich szczegółów i zmian w tych rozmowach. To są kwestie, które pozostają po stronie klubów. Jestem jednak spokojny, ponieważ dyrektor sportowy prowadzi te działania w odpowiedni sposób i jestem przekonany, że zostanie podjęta dobra decyzja zarówno dla klubu, jak i dla samego zawodnika – dodał Rafał Górak.

ŁKS skreślił dwóch zawodników

ŁKS opublikował już kadrę, która wybierze się na obóz przygotowawczy do Buska-Zdroju. Zabrakło na niej kilku nazwisk.

Reklama

Jednym z nich jest Serhij Krykun. Ukrainiec zasilił ŁKS zeszłego lata, przechodząc na zasadzie wolnego transferu z Piasta Gliwice. Na początku sezonu był podstawowym zawodnikiem, natomiast od października nie znalazł się w wyjściowym składzie ani razu. Przez cały sezon wystąpił w 34 spotkaniach, w których strzelił cztery gole i zaliczył dwie asysty.

Bardzo podobna historia dotyczy Sebastiana Ernsta. Niemiec także przeszedł do ŁKS-u zeszłego lata i na początku wychodził w pierwszym składzie. Wszystko zmieniło się po zatrudnieniu trenera Grzegorza Szoki, który przestał na niego stawiać.

Reklama

Mimo że kontrakty obu zawodników obowiązują do końca czerwca 2027 roku, w Łodzi nie ma już dla nich miejsca i muszą szukać sobie nowych klubów.

Na liście zabrakło też kontuzjowanego Andreu Arasy.

Fot. Newspix

Reklama
0 komentarzy
Braian Wilma

Miłośnik piłki w każdej postaci. Dziennikarskie szlify zbierał w portalu Futbol News. Od dziecka śledził rozgrywki Premier League, jednak z wiekiem dorósł do prawdziwego futbolu rodem z Ekstraklasy. Jako, że lepiej mu w niebieskim, to szczególnie obserwuje poczynania Lecha i Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Betclic 1. Liga

Reklama