Boniek o nowej radzie PZPN: Jedno z najważniejszych ciał na świecie!

Wojciech Górski

02 maja 2026, 13:24 • 2 min czytania 1

Reklama
Boniek o nowej radzie PZPN: Jedno z najważniejszych ciał na świecie!

Zbigniew Boniek w swoim stylu skomentował powstanie Rady Ekspertów ds. Dyplomacji Sportowej w PZPN. – To musi być bardzo, bardzo poważne ciało! Można powiedzieć, że jest jednym z czterech najważniejszych na świecie: po ONZ, Unii Europejskiej i NATO – uśmiecha się były prezes piłkarskiej federacji.

Reklama

29 kwietnia PZPN poinformował o powstaniu nowego organu, mającego prężnie działać w związkowych strukturach.

„Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o powołaniu Rady Ekspertów ds. Dyplomacji Sportowej, nowego organu doradczego federacji, którego celem jest stworzenie i wdrażanie planu systemowego wzmacniania pozycji międzynarodowej PZPN, całej polskiej piłki nożnej oraz jej otoczenia biznesowego i społecznego. Rada powstała z inicjatywy Wiceprezesa PZPN ds. zagranicznych Dariusza Mioduskiego i będzie działała pod jego przewodnictwem” – przekazano w oficjalnym komunikacie.

Na razie wiadomo, że w radzie, poza Dariuszem Mioduskim, będą zasiadali Cezary Kulesza, prezes PZPN, oraz Łukasz Wachowski, sekretarz generalny. Do współpracy zaproszono też Michała Banasiaka, który jest prezesem i współzałożycielem Polskiego Instytutu Dyplomacji Sportowej.

Reklama

Zbigniew Boniek: Po co taka rada, skoro jest Kulesza?

Do pomysłu powstania takiej rady w swoim stylu, w swoim cyklu „Zibi Top” na łamach Weszło, odniósł się Zbigniew Boniek. Do tematu podszedł z właściwym sobie humorem.

– Rada Ekspertów ds. Dyplomacji Sportowej w PZPN to musi być bardzo, bardzo poważne ciało! Można powiedzieć, że jest jednym z czterech najważniejszych na świecie: po ONZ, Unii Europejskiej i NATO – skomentował.

– Chociaż z drugiej strony zastanawiam się: po co taka rada? Przecież w PZPN mamy Czarka Kuleszę, który jest fantastycznym dyplomatą, o czym świadczy fakt, że dwa razy został wybrany na prezesa, a nie musiał nawet powiedzieć jednego słowa – spuentował Boniek.

Reklama

Wygląda na to, że kandydata do miana „Szpilki Miesiąca” poznaliśmy w maju wyjątkowo szybko. A tu najnowszy felieton Zbigniewa Bońka na Weszło w całości.

CZYTAJ WIĘCEJ FELIETONÓW ZBIGNIEWA BOŃKA NA WESZŁO:

1 komentarz
Wojciech Górski

Uwielbia futbol. Pod każdą postacią. Lekkość George'a Besta, cytaty Billa Shankly'ego, modele expected Goals. Emocje z Champions League, pasja "Z Podwórka na Stadion". I rzuty karne - być może w szczególności. Statystyki, cyferki, analizy, zwroty akcji, ciekawostki, ludzkie historie. Z wielką frajdą komentuje mecze Bundesligi. Za polską kadrą zjeździł kawał świata - od gorącej Dohy, przez dzikie Naddniestrze, aż po ulewne Torshavn. Korespondent na MŚ 2022 i Euro 2024. Głodny piłki. Zawsze i wszędzie.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
12
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Piłka nożna

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
12
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”