Joachin Panichelli zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Kontuzja bramkostrzelnego Argentyńczyka oznacza koniec jego marzeń o występie na mistrzostwach świata i poważny problem dla RC Strasbourg na finiszu sezonu.
Panichelli może mówić o sporym pechu, bo to już drugi raz na przestrzeni ledwie trzech lat, gdy ACL odmówił mu posłuszeństwa. Jakby tego było mało, za każdym razem w innym kolanie – najpierw lewym, a teraz prawym.
Argentyńczyk po raz pierwszy nabawił się kontuzji w 2023 roku, kiedy to występował w barwach Deportivo Alaves. Po długotrwałym procesie leczenia powrócił na boisko w wielkim stylu. W sezonie 2024/2025, już dla Mirandes, nastukał 21 goli w 44 meczach na zapleczu LaLiga, czym zapracował na transfer do Racingu Strasbourg.
W stolicy Alzacji jego gwiazda rozbłysła na dobre. Panichelli z 16 trafieniami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców Ligue 1, a doliczając do tego dorobek w Pucharze Francji i Lidze Konferencji, zdobył łącznie 20 bramek. To właśnie on ukłuł Jagiellonię w fazie ligowej LK (1:1).
Jego bardzo dobre występy w Europie nie uszły uwadze w Argentynie. Lionel Scaloni dał mu zadebiutować w drużynie narodowej pod koniec zeszłego roku, gdy wszedł z ławki w towarzyskim meczu z Angolą. Selekcjoner Albicelestes powołał go na kolejne zgrupowanie, w trakcie którego mistrzowie świata podejmą dwa afrykańskie zespoły – Mauretanię i Zambię.
Panichelli kontuzjowany. Dramat argentyńskiej gwiazdy
Scaloni przymierzał Panichelliego do szerokiej kadry na zbliżający się mundial w USA, Kanadzie i Meksyku, gdzie Argentyńczycy będą bronić mistrzowskiego tytułu. Na turnieju będą sobie musieli jednak radzić bez bramkostrzelnego napastnika Strasburga.
W trakcie jednego z treningów Panichelli zszedł z boiska zalany łzami w towarzystwie sztabu medycznego. Późniejsza diagnoza potwierdziła najczarniejszy scenariusz – zerwane więzadło krzyżowe w prawym kolanie i kolejna, kilkumiesięczna rehabilitacja.
🚨⚠️ Joaquin Panichelli, expected to miss the World Cup with an ACL injury.
Panichelli suffered similar injury already years ago and now he’s set to be out of World Cup with Argentina, as @arevalo_martin reports.
RC Strasbourg staff also being informed. pic.twitter.com/qLalcbCB05
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) March 27, 2026
Kontuzja Panichelliego oznacza nie tylko koniec jego marzeń o występie na mistrzostwach świata, ale również jednocześnie stanowi poważny problem dla RC Strasbourg na finiszu sezonu. Alzatczycy pod nieobecność swojego najlepszego strzelca podejmą w ćwierćfinale Ligi Konferencji 1. FSV Mainz. W tabeli Ligue 1 podopieczni Gary’ego O’Neila’a zajmują 8. miejsce.
CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:
- Nie, Maksym Chłań nie zagra w reprezentacji Polski
- Lewandowski: Widać, że Szwecja się obudziła
- Włosi prowokują los. Garda z pokory opuszczona
Fot. Newspix