Cristiano Ronaldo wieku nie oszuka, choć robi, co może. Niedawno miał 41. urodziny i czas nieubłaganie sugeruje, że coraz bliżej do końca jego kariery. Portugalczyk grający na Półwyspie Arabskim w zespole Al-Nassr nie przestaje trafiać do siatki. Zdecydował się jednak zainwestować w klub piłkarski. Wybór może nieco zaskakiwać.
Jeszcze gra, ale swój klub już ma
Portugalska legenda futbolu zakupiła 25 procent udziałów w drugoligowej hiszpańskiej Almerii. Wybór może zaskakiwać, ale po głębszym przeanalizowaniu sprawy – już niekoniecznie. To właśnie w klubie z Hiszpanii znajduje się saudyjski kapitał.
Prezydentem klubu jest człowiek, który sprowadził Ronaldo do Saudi Pro League. Mowa tu o Mohamedzie Al-Khereijim. Ronaldo od pewnego czasu przejawiał ambicję, aby posiadać w swoim portfolio klub piłkarski. Rynek hiszpański nie jest mu obcy, z racji na wieloletnią grę z sukcesami w barwach Realu Madryt.
Comunicado oficial:
Cristiano Ronaldo invierte en la UD Almería como parte del consorcio propietario del club liderado por SMC Group pic.twitter.com/0hGGWguEc0
— UD Almería (@U_D_Almeria) February 26, 2026
– UD Almería to hiszpański klub o silnych fundamentach i wyraźnym potencjale rozwoju. Chcę współpracować z zespołem zarządzającym klubem, aby wspierać go w nowej fazie rozwoju – powiedział CR7.
Almeria jest obecnie trzecim zespołem drugiej ligi hiszpańskiej. Do prowadzącego Racingu Santander traci dwa punkty. Drugoligowiec wygrał cztery ostatnie spotkania.
Ronaldo, czyli kolejny piłkarz – udziałowiec
Cristiano Ronaldo nie jest pierwszym aktywnym piłkarzem, który jeszcze w trakcie kariery zdecydował się zainwestować w klub piłkarski.
Na wiosnę 2024 roku Luka Modrić został mniejszościowym udziałowcem Swansea City. Latem tego samego roku Kylian Mbappe zakupił w ramach Coalition Capital udziały w SM Caen. Ówczesny drugoligowiec zatrudnił niedługo później Bruno Baltazara, znanego z pracy w Radomiaku. Portugalczyk okazał się fatalnym wyborem, a po jego zwolnieniu klub spadł do trzeciej ligi.
🚨🇫🇷 Thibaut Courtois becomes one of the owners of Le Mans FC, investing in the French club.
The investors group already includes Novak Djokovic, Felipe Massa, Kevin Magnussen. pic.twitter.com/j1oz5rseUF
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) February 19, 2026
W 2025 roku, wraz z grupą inwestorów, udziały zakupił też Vinicius Junior. Brazylijczyk z Realu Madryt wybrał klub Alverca. Obecnie jest to zespół środka tabeli ekstraklasy portugalskiej w roli beniaminka rozgrywek.
Ostatnie dni to z kolei wejście w skład inwestorów do Le Mans FC ze strony innego piłkarza Królewskich, Thibauta Courtois. Belg wszedł do struktur, do których należą już inni znani sportowcy: Novak Djoković, Felipe Massa i Kevin Magnussen.
CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:
- Jovićević: „Kapuadi daje dużo możliwości”
- Żona Grosickiego ma zostać prezesem polskiego klubu
- Bohater niedawnego skandalu ma nowy klub
Fot. Newspix