18-letni Wojciech Mońka wyrósł na mocny punkt formacji obronnej Lecha Poznań. Defensor chce iść za ciosem i liczy na powołanie do reprezentacji Polski U-21, która walczy o wyjazd na mistrzostwa Europy.
Mońka nie ukrywa w rozmowie z klubowymi mediami, że czeka na telefon od Jerzego Brzęczka.
Wojciech Mońka liczy na powołanie do reprezentacji Polski U-21
– Nie chciałbym zabrzmieć nieskromnie, ale nie zdziwiłbym się, czekam na to. Wiadomo, że kadra do lat 19 ma eliminacje do mistrzostw Europy, ta najstarsza młodzieżówka walczy w swoich kwalifikacjach, więc te decyzje zapadną oczywiście na poziomie selekcjonerów. Nie zmienia to faktu, że liczę na to powołanie i chciałbym się znaleźć też w tej starszej reprezentacji. Ja staram się pokazywać, że jestem na to gotowy – stwierdził Mońka.
– Fakt, że zacząłem grać wzmocnił moją pozycję w szatni Lecha, na boisku też zyskuję zaufanie ze strony kolegów. Co za tym idzie, czuję się bardziej swobodnie niż w zeszłym sezonie. Staram się oczywiście nie przesadzać, nie skróciłem dystansu jeszcze ze wszystkimi zawodnikami, ale w swoim gronie nie mam problemów z żartowaniem, to jest pozytywne – dodał defensor Kolejorza. – Rok temu o tej porze miałem jeden zagrany mecz i parę minut w kolejnym, jeśli chodzi o Ekstraklasę. Jest duża zmiana, czuję to po swojej grze, że cały czas idę do przodu.
Mońka w bieżącym sezonie rozegrał jak dotąd 12 meczów dla Lecha, w tym cztery w Ekstraklasie i cztery w Lidze Konferencji.
CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:
- Co było najważniejsze w 2025 roku w polskim sporcie? [RANKING]
- 18 mgnień Ekstraklasy. Wielkie momenty ligowców w 2025 roku
- 10 największych wygranych 2025 roku w polskiej piłce [RANKING]
- 10 największych przegranych 2025 roku w polskiej piłce [RANKING]
fot. NewsPix.pl