Bułka lepszy od Majeckiego w derbach Lazurowego Wybrzeża [WIDEO]

Paweł Marszałkowski

Opracowanie:Paweł Marszałkowski

27 października 2024, 23:30 • 2 min czytania 1 komentarz

W dziewiątej kolejce Ligue 1 doszło do pojedynku polskich bramkarzy. W derbach Lazurowego Wybrzeża Nicea z Marcinem Bułką w składzie podjęła na własnym stadionie AS Monaco z Radosławem Majeckim w bramce. Gospodarze, którzy przez całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika, wygrali 2:1.

Faworytem byli goście z Monako, którzy w tym sezonie nie przegrali jeszcze meczu i do niedawna przewodzili tabeli Ligue 1. Przed tygodniem do bramki drużyny z księstwa powrócił Radosław Majecki. Polak wreszcie wyleczył kontuzję, której nabawił się w okresie przygotowawczym.

Nicea – z Marcinem Bułką między słupkami – postawiła jednak twarde warunki. Dodatkową komplikacją dla gości okazała się czerwona kartka, którą pod koniec pierwszej połowy obejrzał Vanderson.

Ostatecznie żaden z Polaków nie zachował czystego konta. Majeckiego pokonali Evann Guessand i Gaetan Laborde, natomiast Bułka skapitulował po strzale Breela Embolo. W sumie obaj bramkarze zaliczyli 11 udanych interwencji – Bułka ratował zespół czterokrotnie, zaś Majecki aż siedem razy. Zdaniem dziennikarzy „L’Equipe”, zarówno golkiper AS Monaco, jak i bramkarz Nicei zasłużyli na notę 6/10.

Kaszub. Urodził się równo 44 lata po Franciszku Smudzie, co może oznaczać, że właśnie o nim myślał Adam Mickiewicz, pisząc słowa: „A imię jego czterdzieści i cztery”. Choć polskiego futbolu raczej nie zbawi, stara się pracować u podstaw. W ostatnich latach poznał zapach szatni, teraz spróbuje go opisać - przede wszystkim w reportażach i wywiadach (choć Orianą Fallaci nie jest). Piłkę traktuje jako pretekst do opowiedzenia czegoś więcej. Uzależniony od kawy i morza. Fan Marka Hłaski, Rafała Siemaszki, Giorgosa Lanthimosa i Emmy Stone. Pomiędzy meczami pisze smutne opowiadania i robi słabe filmy.