Nokaut w Stambule! Galatasaray miażdży rywala do przerwy [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

23 października 2024, 17:48 • 2 min czytania 1 komentarz

Szwedzki Elfsborg po ostatniej sensacyjnej wygranej w Lidze Europy z Romą miał chrapkę na kolejne punkty w europejskich rozgrywkach. Na ziemię skandynawski zespół sprowadził jednak Galatasaray, pakując mu już do przerwy bagaż trzech goli.

Wygrana Szwedów 1:0 przed trzema tygodniami z Romą była jedną z największych niespodzianek 2. kolejki fazy ligowej Ligi Europy. Od tamtego czasu Elfsborg przegrał jednak dwa mecze w rodzimej lidze i oddalił się w tabeli szwedzkiej Allsvenskan od miejsc zapewniających start w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Jak się okazało dzisiaj, słaba forma z krajowych rozgrywek nie była przypadkiem.

Kiedy naprzeciw szwedzkiego zespołu stanął lider tureckiej Super Lig, który u siebie nie przegrał jeszcze meczu, wygrywając osiem z dziewięciu spotkań, faworyt musiał być jeden.

I już do przerwy udowodnił różnicę klas obu klubów. 3:0 to był najmniejszy wymiar kary. Dla mistrza Turcji trafiali Mauro Icardi i Baris Yilmaz, a trzecie trafienie było golem samobójczym. Przewaga gospodarzy była momentami przygniatająca, a na boisku są jeszcze przecież tacy specjaliści od strzelania bramek jak Victor Osimhen, czy Dries Mertnes, więc w drugiej połowie ten worek z bramkami może okazać się jeszcze bardziej okazały.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.