Monaco pewnie ograło Crvenę. Debiut Majeckiego, cudowny gol kolejki? [WIDEO]

Mikołaj Wawrzyniak

Opracowanie:Mikołaj Wawrzyniak

22 października 2024, 20:51 • 2 min czytania 2 komentarze

Radosław Majecki w końcu doczekał się debiutu w Lidze Mistrzów. Polak wyszedł w podstawowym składzie dzisiejszego spotkania 3. kolejki, w którym jego AS Monaco podjęło Crvenę zvezdę. Gospodarze wygrali 5:1 z serbską ekipą, a fantastycznym trafieniem dla Francuzów popisał się Wilfried Singo.

Były golkiper Legii trafił do Monaco w 2020 roku. W Ligue 1 zaliczył do tej pory 14 spotkań, a dziś wreszcie zadebiutował dla francuskiego klubu w Lidze Mistrzów, w meczu z mistrzem Serbii.

Monaco szybko wyszło na prowadzenie po golu Takumi Minamino. Niespodziewanie goście wyrównali wynik po zaledwie siedmiu minutach gry. Majeckiego pokonał Cherif Ndiaye, pewnie wykorzystując jedenastkę. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili jednak gospodarze, bo tuż przed nią bramkę zdobył Breel Embolo.

W drugiej połowie francuski klub zwiększył obroty. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Wilfried Singo.

W 70. minucie ponownie do siatki gości trafił Minamino, a wynik spotkania na 5:1 tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił Akliouche.

Złośliwi powiedzą, że to brak talentu uniemożliwił mu występy na piłkarskich salonach. Rzekomo zbyt często sprawdzała się słynna opinia kibica Podbeskidzia, by „grać na Wawrzyniaka, bo jest cienki”. On pozostaje jednak przy tezie, że Wawrzyniak w polskiej piłce może być tylko jeden i nie śmiał odbierać tego zaszczytnego miana Panu Jakubowi. Kibicowsko najbliżej mu do Lecha Poznań, ale jest koneserem całej naszej kochanej Ekstraklasy do tego stopnia, że potrafi odróżnić Bergiera od Bejgera. Od czasów trenera Rijkaarda lubi napawać się grą Barcelony, choć z nią bywało różnie. W wolnych chwilach często sięga po kryminały, zwłaszcza niestraszny mu Mróz.