Niewypał w Śląsku, rewelacja w Australii. Klimala daje zwycięstwo w derbach! [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

19 października 2024, 13:16 • 2 min czytania 9 komentarzy

Patryk Klimala strzelił bramkę dla Sydney FC w wygranym 2:1 wyjazdowym meczu 1. kolejki australijskiej A-League z Western Sydney Wanderers. 26-letni napastnik zanotował też asystę przy pierwszej bramce dla swojego zespołu.

Klimala rozegrał w meczu derbowym pełne 90 minut. Jego drużyna prowadziła od 17. minuty, kiedy Joe Lolley skierował piłkę do bramki po zgraniu głową polskiego napastnika. Tuż po przerwie gospodarze wyrównali, ale Klimala znów głową, ale tym razem strzałem na bramkę, dał prowadzenie Sydney FC w 63. minucie. Wynik już się nie zmienił do końcowego gwizdka, a Polak raz jeszcze zapisał się w notesie arbitra po tym jak otrzymał żółtą kartkę.

26-letni napastnik po całkowicie nieudanej przygodzie ze Śląskiem błyskawicznie zaaklimatyzował się w Australii. W trzech dotychczasowych meczach strzelił trzy gole i miał dwie asysty, a jego zespół wygrał wszystkie te mecze (liga + azjatycka Liga Mistrzów), strzelając w nich jedenaście goli.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.