LIVE: Przystawka przed daniem głównym. Pogoń mierzy się z Piastem

Patryk Stec

Autor:Patryk Stec

06 października 2024, 14:03 • 1 min czytania 62 komentarzy

Ostatnia kolejka Ekstraklasy przed przerwą reprezentacyjną zakończy się z hukiem. O 20:15 rozpocznie się hit niedzieli, czyli spotkanie pucharowiczów – Jagiellonii z Legią. Jednak na dobry początek o 14:45 na boisko wybiegną piłkarze Śląska Wrocław i Cracovii, a następnie o godz. 17:30 Pogoń Szczecin podejmie na własnym stadionie Piast Gliwice. To może być ciekawa niedziela z najlepszą ligą świata.

POGOŃ SZCZECIN 0:0 PIAST GLIWICE

Transmisja Live

18:09
Swoją drogą, Alexander Gorgon rozgrywa dziś swój 100. mecz w barwach Pogoni Szczecin.

Do tej pory 21 bramek i siedem asyst. Z Pogonią Szczecin wygrał... kilkadziesiąt meczów, bo przecież nie mistrzostwo czy Puchar Polski.
18:06

W starciu z Piastem Gliwice nie oddał na razie ani jednego strzału.

18:03
Tutaj zagranie zewnętrzną częścią stopy, teraz „no look pass” - zabawa Kamila Grosickiego z piłką.
18:01
Potężny strzał Biczachcziana!

Zawodnik „Portowców” oddał bardzo mocny strzał w środek bramki. František Plach zdołał odbić futbolówkę nad poprzeczkę.
17:59
25. minuta. To była chyba najlepsza okazja w tym meczu. Kamil Grosicki wypuścił „zewniakiem” Koutrisa, ten podał do środka do Korczakowskiego, ale ponownie górą była defensywa Piasta.
17:55
Dobra, bo my byśmy chcieli zobaczyć składne i efektowne akcje, a że takich nie ma, to pochwalmy chociaż defensywę Piasta - bez zarzutów spisują się do tej pory obrońcy gliwiczan.
17:51
EUREKA. MAMY RZUT ROŻNY!

Kamil Grosicki dośrodkował za krótko, a chwilę później został odgwizdany faul dla Piasta Gliwice. Ale na razie dzieje się w tym spotkaniu tak mało, że musimy się ekscytować i takimi sytuacjami...
17:47
Pierwszy kwadrans gry za nami. Ci, którzy go nie widzieli, absolutnie nic nie stracili, bo do tej pory nie oglądaliśmy ani jednej ciekawej sytuacji. Zero, null.
17:41
Minęło kilka minut i moglibyśmy właściwie skopiować wcześniejszy wpis - Pogoń ma piłkę, lecz bez konkretów.
17:36
Pogoń Szczecin przejęła w pierwszych minutach inicjatywę i spokojnie rozgrywa piłkę. Na razie bez groźnych sytuacji.
17:34
Piast Gliwice dziś bez Patryka Dziczka. To nie jest najlepsza wiadomość dla drużyny Vukovicia, bo gdy w zeszłym sezonie 26-latka brakowało w czterech ligowych spotkaniach, to Piast ani razu nie wygrał.
17:32
I STARTUJEMY!
17:28
Piłkarze wychodzą na murawę, zaraz startujemy!
17:25
Sędzią głównym tego spotkania będzie Damian Sylwestrzak.
17:22
17:19
Piast Gliwice w ostatnich trzech kolejkach zdobył tylko jeden punkt. Pogoń Szczecin - trzy.
17:13
17:11
Robert Kolendowicz w czasie kariery piłkarskiej sześciokrotnie rywalizował z Aleksandarem Vukoviciem na boisku.
17:07

A tutaj skład Piasta Gliwice:

17:05

Skład Pogoni Szczecin na mecz z Piastem Gliwice:

17:01
PORA NA KOLEJNY MECZ - POGOŃ SZCZECIN VS PIAST GLIWICE.
16:45

KONIEC!

Czy ktoś spodziewał się takiego spotkania we Wrocławiu? Szybkie dwa gole Śląska, a potem bramki zdobywała już tylko Cracovia. Nie będzie pierwszych trzech punktów w tym sezonie dla wrocławian. Brawo dla krakowian za "remontadę" i charakter. Przerwę reprezentacyjną Śląsk spędzi na dnie tabeli Ekstraklasy.
16:42
Dwie minuty do końca, nic złego piłkarzom Cracovii już nie powinno się przydarzyć, bo piłkarze Śląska raczej wyglądają na zrezygnowanych. Trzymają piłkę i grają wolno.
16:38
Na stadionie teraz kilka przyśpiewek z pozdrowieniami dla zaprzyjaźnionych klubów. Nie zabrakło też mniej przyjemnych pozdrowień dla PZPN.
16:37
Dzisiaj sporo ważnych interwencji od Kamila Glika. Przed momentem zablokował dośrodkowanie Śląska, wybijając piłkę głową na rzut rożny.
16:35
Końcówka meczu nie jest zbyt przyjemna dla oka. Dużo fauli i gry w środku pola.
16:34
Na mapach ze średnią pozycją zawodników obu drużyn, które pokazuje Canal+, możemy zobaczyć, że obie ekipy były ustawione dość wąsko i kompaktowo, rzadko wykorzystując całą szerokość boiska.
16:30
Jednak nie możemy niczego wykluczać. Śląsk ma jeszcze ok. 10 minut, żeby strzelić dwie bramki. W pierwszej połowie się udało.
16:28
Trudno sobie wyobrazić co teraz czują piłkarze Śląska. Przy wyniku 2:0 mogli czuć, że są blisko, ale potem otrzymali cztery ciosy. Jacek Magiera będzie musiał wznieść się na wyżyny, jeśli chodzi o swoje psychologiczne umiejętności.
16:25
14 482 kibiców na stadionie we Wrocławiu.
16:23

GOOOL! 4:2!

Do jedenastki podszedł Hasić. Strzelił tak, że piłka odbita od lewego słupka wpadła do bramki. Leszczyński bez szans.
16:22

RZUT KARNY!

Van Buren nadepnięty przez Żukowskiego w polu karnym. Rzut karny i żółta karta dla faulującego.
16:19
Cuda we Wrocławiu. Śląsk zaczął najlepiej jak mógł i prawdopodobnie skończy najgorzej jak może...
16:17

GOOOL!

Van Buren! Świetnie rozegrana akcja przez Cracovię. Kallman zgrał piłkę głową do Holendra, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, pewnie skierował piłkę do bramki tuż koło prawego słupka.
16:15
10-9 w strzałach dla Śląska. 7-4 jeśli chodzi o celne strzały. W drugiej połowie to jednak Cracovia radzi sobie lepiej i jest bliżej trzeciego gola.
16:12
Cracovia strzeliła drugiego gola w najlepszym możliwym momencie. Zaraz po wznowieniu gry, dając sobie czas na zdobycie zwycięskiej bramki. Śląsk musi mieć z tyłu głowy, że wygrywał 2:0, a już jest remis.
16:11
Strzał Hasicia z rzutu wolnego i Leszczyński wypluł piłkę na rzut rożny.
16:10
Schodzą Świerczok i Samiec-Talar, wchodzą Jasper i Musiolik. Śląsk walczy o trzy punkty.
15:58

GOOOOL! 2:2!

Cracovia szybko wyrównuje! Rzut rożny, wrzucony na krótki słupek, Petrow się pomylił i zagrał piłkę głową za siebie, a potem pozycję wygrał Jugas i głową wsadził piłkę do bramki.
15:53

GWIZDEK!

Piłkarze już na murawie. Jedziemy z drugą połową! Czy Cracovia wyrówna wynik?
15:41
Petr Schwarz (Śląsk Wrocław) w przerwie dla Canal+:

Zbyt łatwo nakręciliśmy Cracovię swoimi błędami. Musimy to poprawić i wyjść na drugą połowę inaczej. Trójka z tyłu? Początek meczu pokazał, że czujemy się dobrze z tym. Musimy być pewni siebie i grać tak przez 90 minut, a nie tylko 20.
15:36

PRZERWA!

Za nami naprawdę ciekawa pierwsza połowa we Wrocławiu! Szybkie dwie bramki, a potem bramka kontaktowa Cracovii sprawiają, że w drugiej połowie również powinniśmy mieć spore emocje. Gdyby nie błąd Rafała Leszczyńskiego byłoby 2:0. Jeśli Śląsk nie wygra tego meczu, mamy kandydata do "badziewiaków".
15:30
Cracovii przydałaby się bramka przed przerwą. Nic mocniej nie deprymuje. Pozostały trzy minuty plus doliczony czas gry.
15:29
WIELBŁĄD
15:19
Hasić zatrzymał kontrę Śląska, łapiąc za koszulkę Samca-Talara. Żółta karta dla zawodnika Cracovii.
15:15
Bramki Śląska Wrocław:
15:11
15:09

GOOOOOL!

Cracovia łapie kontakt! Do piłki podszedł Kallman. Oddał słaby strzał, ale po rękach Leszczyńskiego piłka wpadła do bramki. 2:1 dla Śląska.
15:08

RZUT KARNY!

Kontakt Leszczyńskiego z napastnikiem Cracovii. Sędziowie VAR sprawdzali sytuację.
15:04
Kontuzja Marcina Cebuli. Trener Jacek Magiera jest zmuszony do przeprowadzenia zmiany. Na boisku zameldował się Tudor Băluță.
14:59
Cracovia będzie teraz gonić, a Śląsk na pewno spróbuje dobić przeciwnika kontratakami.
14:57

GOOOOL!

Piorunujący początek Śląska! Świerczok na skrzydło do Żukowskiego, ten strzelał, ale bramkarz Cracovii wypluł piłkę pod nogi Schwarza. Potem Ravas nie utrzymał piłki przy dobitce i Guercio dobił piłkę do bramki. Sędziowie sprawdzali sytuację, ale gol został uznany!
14:50

GOOOOOOL!

Świetny początek Śląska Wrocław! Doskonałe dośrodkowanie Schwarza, Petrov wygrał wygrał pojedynek główkowy i trafił do siatki. 1:0!
14:45
Zaraz ruszamy. Czy Śląsk zdobędzie pierwsze trzy punkty w tym sezonie?
14:45
Ekipa sędziowska:

• Główny arbiter: Wojciech Myć (Lublin)
  • Asystenci: Marcin Boniek i Marcin Lisowski.
  • Sędzia techniczny: Paweł Horożaniecki.
  • VAR i AVAR: Piotr Lasyk Krzysztof Myrmus.
14:44
Zawodnicy wyszli na boisko za rękę z młodymi piłkarzami Śląska. Ci mieli w rękach... książki w ramach akcji zachęcającej do czytania. I fajnie!
14:40
14:36
Trener Dawid Kroczek (Cracovia) przed meczem za Śląskiem Wrocław dla Canal+:

- Nie chce mi się odpowiadać na pytania o Michała Rakoczego. To po prostu mija się z celem. Dziwię się wam, że cały czas o to pytacie. Rozmawiamy o tym od trzech miesięcy i ciągle to się powtarza. Chciałbym to dzisiaj ukrócić. Dzisiaj jest decyzja taka, a nie inna pod kątem tego spotkania. Liczymy, że to optymalny skład.
14:31
Pora na wpis imienia Tomasza Zubilewicza. We Wrocławiu obecnie mamy 12 stopni, wilgotność wynosi 81 procent, a wiatr wieje z prędkością 5 km/h. Idealnie warunki do gry!
14:28
Śląsk Wrocław przewiduje, że dzisiaj na trybunach pojawi się ok. 13 tysięcy kibiców.
14:09

SKŁAD CRACOVII

14:08

SKŁAD ŚLĄSKA WROCŁAW

14:07

Witamy serdecznie!

Niedziela z Ekstraklasą i humor gituwa! Zapraszamy na dzisiejszą RELACJĘ LIVE, a zaczynamy od ciekawego meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Cracovią. Co jest takiego ciekawego w tym spotkaniu? Z niecierpliwością czekamy aż wrocławianie podniosą się z dna tabeli. Dzisiaj jeszcze jest to niemożliwe, bo nawet jak zdobędą trzy punkty to pozostaną na ostatnim miejscu, ale wygrana z Cracovią może dać zespołowi Jacka Magiery niezbędny impuls. Chociaż od paniki jest jeszcze daleko, bo Śląsk ma w tym momencie aż o trzy mecze mniej rozegrane niż przedostatnia w tabeli Puszcza.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".