Klasyczny hat trick Adeyemiego! Grad goli w Dortmundzie [WIDEO]

Aleksander Rachwał

Autor:Aleksander Rachwał

01 października 2024, 22:12 • 1 min czytania 0 komentarzy

Niewiele ponad pół godziny wystarczyło Karimowi Adeyemiemu na skompletowanie klasycznego hat tricka w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a Celticiem. Do przerwy gospodarze urządzają wyspiarzom srogie lanie, prowadząc już 5:1.

Reprezentant Niemiec bawi się dzisiaj z bezradną obroną Celtiku. W 11. minucie przy stanie 1:1, po golach Emre Cana z rzutu karnego i odpowiedzi Daizena Maeda, Adeyemi wbiegł przed obrońców, odebrał podanie Juliana Brandta, zszedł nieco do lewej strony i potężnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Po niecałych 20 minutach było już 3:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego rożnego piłka trafiła pod nogi Adeyemiego, który z lewego krańca pola bramkowego posłał bombę nie do obrony w okienko bramki Kaspra Schmiechela.

Tuż przed przerwą Niemiec dołożył trzecie trafienie, zaledwie dwie minuty po tym, jak Guirassy podwyższył na 4:1 z rzutu karnego. Tym razem 22-latek przyłożył precyzyjnie z prawej strony przy bliższym słupku.

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic hiszpańskiej i angielskiej piłki, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.