Toni Kroos złośliwie komentuje raport sędziowski UEFA po Euro 2024

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

24 września 2024, 13:59 • 2 min czytania 7 komentarzy

Toni Kroos został zapytany przez Relevo o raport UEFA, w którym uznano za błąd podjęcie decyzji o nieodgwizdaniu rzutu karnego za rękę Marca Cucurelli w ćwierćfinale tegorocznych mistrzostw Europy między Hiszpanią a Niemcami. Były reprezentant kraju naszych zachodnich sąsiadów nie szczędził złośliwości wobec europejskiej federacji.

Przypomnijmy, że przy stanie 1:1 podczas dogrywki wspomnianego ćwierćfinału piłka lecąca w bramkę po strzale Jamala Musiali trafiła w rękę Marca Cucurelli stojącego w polu karnym. Sędziowie na boisku i przy stanowisku VAR uznali jednak, że nie było to nieprzepisowe zagranie, co tłumaczono zbyt bliską odległością i brakiem czasu na reakcję. W ostatniej minucie dogrywki do siatki trafił Mikel Merino i to Hiszpanie awansowali dalej, a potem zdobyli tytuł mistrzowski.

Komitet sędziowski UEFA przeanalizował jednak decyzje arbitrów w trakcie turnieju i ogłosił, że Niemcom należał się rzut karny w tamtej sytuacji, a sędziowie popełnili błąd. – W tym przypadku obrońca zatrzymuje strzał na bramkę ręką, która nie jest bardzo blisko ciała, co powiększa jego powierzchnię, więc rzut karny powinien zostać przyznany – mogliśmy przeczytać we fragmencie raportu, do którego dotarło hiszpańskie Relevo.

Tymczasem Toni Kroos nie pozostawił tej informacji bez komentarza. Jeden z najbardziej doświadczonych reprezentantów Niemiec, dla którego domowe mistrzostwa były ostatnim przystankiem bogatej kariery, postanowił wbić szpileczkę w UEFA.

Zajęło im trzy miesiące, aby zdać sobie sprawę, że to było zagranie ręką. Coś, co prawie wszyscy widzieli w ciągu sekundy. Widocznie to nie była aż tak ważna sprawa. Czy mogę ogłosić się mistrzem Europy teraz, gdy oficjalnie powiedzieli, że to był błąd? Nie sądzę – powiedział z przekąsem zapytany przez Relevo.

Prawdą jest też jednak to, że innym błędem sędziowskim z tego spotkania było niewyrzucenie Kroosa z boiska bo dwóch brutalnych faulach w pierwszym kwadransie meczu. O tym jednak były gracz Realu Madryt jakoś nie przypomina…

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.