Piękna bramka Yildiza inaugurującym trafieniem nowego sezonu Ligi Mistrzów [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

17 września 2024, 19:34 • 1 min czytania 0 komentarzy

Jak coś otwierać, to właśnie w taki sposób! Mowa o przepięknej bramce Kenana Yildiza w meczu z PSV. Turecki napastnik złożył się w 21. minucie i uderzył nie do obrony, piłka jeszcze odbiła się od słupka, zanim zatrzepotała w sieci. To pierwsze trafienie nowego sezonu Ligi Mistrzów.

Yildiz otrzymał podanie ze środka pola od Nicolasa Gonzaleza. Piękny gol to jednak nie zasługa penetrującej piłki, tylko niesamowitego wejścia w pole karne i bezbłędnego strzału Turka. 19-latek zrobił to perfekcyjnie, golkiper PSV, Joel Drommel, stanął jak wryty.

Dla Yildiza to pierwsze trafienie w tym sezonie. Przeciwko Como oraz Hellasowi notował po asyście. 19-latek to jeden z największych talentów Juventusu i tureckiego futbolu. Na minionym Euro Yildiz zagrał pięć spotkań, czterokrotnie wychodził w pierwszym składzie.

Juve prowadzi już 2:0. Sześć minut po bramce Yildiza podwyższył reprezentant Stanów Zjednoczonych, Weston McKennie.