Seria 35 spotkań bez porażki przerwana! Bayer Leverkusen przegrywa w Bundeslidze

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

31 sierpnia 2024, 23:48 • 2 min czytania 7 komentarzy

Jedna z najbardziej nieprawdopodobnych serii w historii futbolu w sobotni wieczór miała swoje epickie zakończenie. Bayer Leverkusen przegrał ligowy mecz po raz pierwszy od maja 2023 roku.

Ostatnią porażkę podopieczni Xabiego Alonso zanotowali jeszcze w sezonie 2022/23, kiedy to w ostatniej kolejce ulegli Bochum 0:3. Przeciwnik walczył wtedy o ligowy byt, a Aptekarze już o nic. Nikt nie spodziewał się wtedy, że to właśnie od tego spotkania będziemy odliczać jedną z najbardziej nieprawdopodobnych serii w historii piłki nożnej.

Leverkusen bowiem w kolejnej kampanii nie przegrał żadnego meczu w Bundeslidze. Tak samo było w krajowym pucharze i przez bardzo długi czas w Lidze Europy. Aptekarze zeszli z boiska pokonani dopiero w finale tych drugich rozgrywek po 51 meczach bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki.

Seria ligowa trwała jednak nadal. Zakończyła się w drugiej kolejce aktualnej kampanii. Gracze Leverkusen przegrali na własnym boisku z RB Lipsk 2:3, chociaż prowadzili już 2:0. To, co było ich atrybutem w ostatnim sezonie, czyli odwracanie wydawałoby się przegranych meczów i unikanie porażek w ostatnich minutach meczu tym razem, obróciło się przeciwko graczom Xabiego Alonso.

Wspaniała seria 35 meczów bez ligowej porażki dobiegła więc końca. Do tego swój kres osiągnęła inna passa. Przed meczem z Lipskiem Aptekarze nie schodzili z boiska pokonani w 44 kolejnych domowych spotkaniach.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.