Rozpędzony Lech Poznań prowadzi 3:0 z Lechią [WIDEO]

Radosław Laudański

Autor:Radosław Laudański

03 sierpnia 2024, 21:13 • 2 min czytania 0 komentarzy

Lech Poznań rozgrywa najlepszą połowę od dłuższego czasu i prowadzi z Lechią Gdańsk do przerwy 3:0. Kibice „Kolejorza” nie są przyzwyczajeni do tak efektownej gry. Swoją cegiełkę do tego rezultatu dołożył również nieoczywisty bohater, czyli Adriel Ba Loua.

Podopieczni Nielsa Frederiksena od początku meczu z Lechią Gdańsk pokazują dużą intensywność, a także wysoką pewność siebie. Dublet ustrzelił Mikael Ishak, kolejne trafienie zaliczył także Dino Hotić. Większą niespodziankę stanowi jednak lista asystentów, na której znaleźli się Afonso Sousa i Adriel Ba Loua.

W Poznaniu panują wyjątkowo niespokojne nastroje i mało kto nastawiał się optymistycznie przed meczem z Lechią Gdańsk. Z zespołu odszedł Jesper Karlstroem, a kibice wyraźnie zwracają uwagę na braki kadrowe. Nieoczekiwanie podopieczni Nielsa Frederiksena postanowili zagrać koncert w pierwszej połowie. Łatwo da się zauważyć, że główni bohaterowie „Kolejorza” w tym sezonie to Mikael Ishak oraz Dino Hotić. Pierwszy z nich ma już na koncie cztery trafienia, drugi zdobył dwie bramki, a także może dopisać do swojego dorobku asystę. Tydzień temu Bośniak strzelił również świetnego gola Widzewowi, ostatecznie został on jednak nieuznany przez minimalny spalony. Postawa skrzydłowego wydaje się zaskakująca. W zeszłym sezonie zawodnik co prawda pokazał, że posiada wysokie umiejętności, jednakże miał ogromne problemy ze zdrowiem. Dziś duet Hotic-Ishak stanowi o sile ataku Lecha Poznań. Zaskakująca jest również postawa Afonso Sousy oraz Alexa Douglasa, którzy mają duży wpływ na dobrą postawę w ataku pozycyjnym.

Dziś Lech Poznań rozegrał najlepszą połowę od 28 września 2023 roku, kiedy w ostatecznym rozrachunku udało się pokonać 4:1 Raków Częstochowa.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.