Świetna forma Jakuba Piotrowskiego. Gol w meczu na szczycie [WIDEO]

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

19 lutego 2024, 21:12 • 2 min czytania 3 komentarze

Michał Probierz ma powody do zadowolenia przed barażowym meczem z Estonią. Jakub Piotrowski po raz kolejny udowodnił, że jest w świetnej formie, zdobywając bramkę w wygranym przez Łudogorec 3:1 meczu na szczycie ligi bułgarskiej z Czerno More Warna.

Drużyna Jakuba Piotrowskiego wróciła do rywalizacji w lidze bułgarskiej po zimowej przerwie i od razu musiała zmierzyć się z głównym rywalem w walce o mistrzostwo – Czerno More Warna. Od samego początku było więc wiadomo, że będzie to trudna przeprawa i faktycznie zaczęła się najgorzej, jak tylko mogła. Już w 8. minucie meczu bramkarza Łudogorca pokonał Dani Martin i drużyna znad Morza Czarnego wyszła na prowadzenie.

Na szczęście dla Piotrowskiego, który wyszedł w tym meczu z opaską kapitańską na ramieniu, i jego kolegów z drużyny, udało się szybko odpowiedzieć, bo już po zaledwie czterech minutach, trafieniem Rwana Seco. Bramka wyrównująca dodała gospodarzom skrzydeł i ten sam zawodnik chwilę później dołożył drugie trafienie. A to nie wszystko jeżeli chodzi o popisy Brazylijczyka tego dnia.

Jeszcze przed przerwą Łudogorec wyszedł z kontratakiem, Seco dograł idealnie w pole karne do Piotrowskiego, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. W ten sposób drużyna z Razgradu ustaliła wynik spotkania na 3:1 i objęła prowadzenie w tabeli ligi bułgarskiej, w dodatku mając jeden mecz zaległy.

Dla Jakuba Piotrowskiego było to już 13 trafienie w tym sezonie (7 w lidze), a do tego Polak dołożył jeszcze trzy asysty.

Więcej na Weszło:

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.