Gurgul o szansach Polski na MŚ U-17: Celujemy w mistrzostwo

redakcja

Autor:redakcja

02 listopada 2023, 16:58 • 1 min czytania

Reklama
Gurgul o szansach Polski na MŚ U-17: Celujemy w mistrzostwo

– Zawsze celujemy najwyżej. W tym przypadku jest to mistrzostwo świata. Jestem głodny kolejnych meczów, gotowy, cierpliwy i czekam na szansę. Chcemy w każdym meczu pokazać dobrą grę i wygrywać. Po prostu – tłumaczy w rozmowie z „TVP Sport” Michał Gurgul.

Reklama

Defensor Lecha Poznań znalazł się w gronie powołanych zawodników na młodzieżowe mistrzostwa świata, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w Indonezji. „Biało-czerwoni” w fazie grupowej zmierzą się z: Japonią (11 listopada), Senegalem (14 listopada) oraz Argentyną (17 listopada). – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej grupy. Chcemy pokazywać nasz styl gry i udowadniać, że potrafimy rywalizować z najlepszymi drużynami nie tylko w Europie, ale i na całym świecie – mówi obrońca, który w tym sezonie rozegrał na razie 6 meczów w Ekstraklasie.

Czy nastolatek w trakcie MŚ U-17 będzie miał kontakt ze swoim klubem? – Na pewno będę w kontakcie ze sztabem, może coś zauważą w mojej grze. Nie tyle taktycznie, bo w Indonezji to sztab kadry będzie za to odpowiedzialny. Ale może dostrzegą jakieś techniczne aspekty – wtedy myślę, że na pewno coś mi podpowiedzą – odpowiada Gurgul.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank