Media: Manchester City złożył pierwszą oficjalną ofertę za Gvardiola

redakcja

Autor:redakcja

25 czerwca 2023, 12:14 • 2 min czytania

Reklama
Media: Manchester City złożył pierwszą oficjalną ofertę za Gvardiola

Manchester City przechodzi do konkretów w kwestii pozyskania Josko Gvardiola z RB Lipsk. Tegoroczny triumfator Ligi Mistrzów oferuje 90 milionów euro plus bonusy za tego chorwackiego obrońcę. 

Reklama

Dziennikarz „Sky Sports” Florian Plettenberg informuje, że Manchester City i RB Lipsk ostatnio doszli do ustnego porozumienia ws. transferu Gvardiola, a teraz przechodzą do konkretnych negocjacji. W najbliższych dniach mają dogadać się co do szczegółów tej transakcji.

Plettenberg dodaje, że RB Lipsk jest gotowy na odejście swojego podstawowego środkowego obrońcy i znalazł potencjalnego zastępcę – Castello Lukeba. Ten piłkarz występuje obecnie w Lyonie, ma 20 lat i za sobą bardzo udany sezon w Ligue 1 – 34 mecze i 2 gole.

Reklama

Z kolei Gvardiol już od mistrzostw świata w Katarze to jednego z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. Wszystkie największe kluby w Europie widziałyby u siebie tego 21-letniego stopera, który mimo młodego wieku, wykazuje się niezwykłą dojrzałością na boisku. Chorwat do Lipska trafił latem 2021 roku z Dinama Zagrzeba za blisko 19 mln.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Betclic 1. Liga

Lechia żegna piłkarza i znowu uderza w PZPN. „Nieodwracalne szkody”

Jan Broda
0
Lechia żegna piłkarza i znowu uderza w PZPN. „Nieodwracalne szkody”

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank