Christian Eriksen opuszczał stadion o kulach

Maciej Karcz

Autor:Maciej Karcz

29 stycznia 2023, 11:41 • 1 min czytania 4 komentarze

Christian Eriksen w meczu Pucharu Anglii z powodu urazu opuścił boisko w 57. minucie. Po meczu jeden z kibiców udostępnił nagranie, na którym widać Duńczyka wychodzącego ze stadionu o kulach.

Manchester United w sobotę mierzył się z Reading w ramach meczu FA Cup. W niewiele ponad 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy boisko opuścił Christian Eriksen. Duńczyk nabawił się urazu po tym, jak w środkowej części boiska został brutalnie sfaulowany przez Andy’ego Carrolla.

Niepokój związany ze stanem zdrowia pomocnika Czerwonych Diabłów wzbudziło amatorskie nagranie jednego z kibiców. Na wideo widać, jak Eriksen opuszcza Old Trafford o kulach. Dodatkowo jego lewa stopa została umieszczona w bucie ortopedycznym.

Na temat stanu zdrowia piłkarza tuż po meczu wypowiedział się trener Man United:

Na ten moment ciężko cokolwiek powiedzieć. Christian na pewno ma problem z lewą kostką. Za 24 godziny będziemy wiedzieć więcej, czekamy na szczegółowe badania – oznajmił na konferencji prasowej Erik ten Hag.

Manchester United wygrał z Reading 3-1 i pewnie awansował do 1/8 finału Pucharu Anglii. Gole dla Czerwonych Diabłów zdobywali Casemiro ( 54. i 58. min) oraz Fred (66. min).