Wygląda na to, że jeden z najsłynniejszych piłkarzy świata właśnie dowiedział się o istnieniu… Pogoni Szczecin. Klub z Pomorza opublikował zdjęcie, na którym Nilo Effori, obecnie dyrektor ds. piłki międzynarodowej, pozuje z Neymarem i obaj trzymają koszulkę Pogoni. “Chyba mamy nowego kibica” – chwali się klub.
W ostatnich tygodniach w Pogoni działo się wiele. Najpierw nowym właścicielem miał zostać Alex Haditaghi, ale ostatecznie działacze mu nie zaufali. Wybrano Nilo Efforiego, ale okazało się, że ten nie może znaleźć inwestora. Czytaliśmy dziwne oświadczenia, ostatecznie do gry wrócił Haditaghi i uratował Pogoń, przejmując ją.
Nilo Effori i Neymar. Słynny piłkarz dowiedział się o klubie z Ekstraklasy?
Ale Effori pozostał w klubie. Pełni w Pogoni funkcję dyrektora ds. piłki międzynarodowej. Ma odpowiadać za kontakty w innych krajach, ale i transfery. W Pogoni pracuje też jego żona, Liz Soutter, która jest dyrektorką administracyjną. Haditaghi na początku był sceptyczny, ale ostateczne postanowił pozostawić w klubie tę dwójkę.
I pewnie nie żałuje, bo o Pogoni właśnie zrobiło się głośniej. “Nilo Effori, dyrektor ds. piłki międzynarodowej, przesyła pozdrowienia z Brazylii, gdzie pracuje nad potencjalnymi współpracami dla naszego klubu”– czytamy w mediach społecznościowych klubu. I widzimy zdjęcie, na którym dyrektor pozuje z Neymarem oraz koszulką Pogoni.
Chyba mamy nowego kibica
Nilo Effori, dyrektor ds. piłki międzynarodowej, przesyła pozdrowienia z Brazylii, gdzie pracuje nad potencjalnymi współpracami dla naszego klubu. pic.twitter.com/h5yft9gmqs
— Pogoń Szczecin (@PogonSzczecin) March 29, 2025
Effori to brazylijski prawnik, zajmujący się doradztwem klubom i zawodnikom. Szczególnie mocno kręcił się w ostatnim czasie wokół Santosu, w którym obecnie gra Neymar. Były gwiazdor m. in. Barcelony i PSG przeniósł się do swojej ojczyzny w styczniu, po przygodzie w Arabii Saudyjskiej. Od tego czasu rozegrał dla Santosu siedem meczów, w których strzelił trzy gole i miał tyle samo asyst.
Fot. Newspix.pl
WIĘCEJ O PIŁCE NA WESZŁO:
- Bóg, skrzypce i wartości. Historia Sławomira Abramowicza
- Feio wywiera presję na Legię. I chwali się znajomością ze słynnym agentem
- Zostali zdegradowani i czują się oszukani. Sędziowie walczą z systemem