Media: Maik Nawrocki na wylocie z Celticu

Kamil Warzocha

Opracowanie:Kamil Warzocha

05 grudnia 2024, 10:26 • 2 min czytania

Reklama
Media: Maik Nawrocki na wylocie z Celticu

Daily Mirror” ostatnio sugerował, że Maik Nawrocki wyląduje na liście piłkarzy Celtiku do sprzedania. Potwierdzają to kolejni dziennikarze z Wysp, którzy mówią wprost: dni Polaka w ekipie Brendana Rodgersa są policzone i nie chodzi o konflikt, tylko brak jakości.

Reklama

Brytyjskie media sugerują, że Nawrocki jest dopiero piątym wyborem trenera na pozycji stopera. W tej formacji to najmłodszy i najmniej doświadczony piłkarz, co też nie gra na jego korzyść. Mówi się albo o wypożyczeniu, albo definitywnym transferze, choć w obu przypadkach dojdzie do nich już zimą. W Glasgow nie chcą mieć zawodnika, który nie gra tu i teraz i jest nie do końca zweryfikowany.

Jeśli Celtic nie odniesie wielu kontuzji, wygląda na to, że kariera Nawrockiego w Szkocji jest skończona. Teraz jest za Carterem-Vickersem, Trustym i Scalesem w drużynie, a także Welshem na ławce rezerwowych. Trusty i Scales nie odnosili kontuzji jak Nawrocki, a Carter-Vickers jest najlepszym obrońcą Celtiku, więc zmiana nie wchodzi w grę. Dla dobra swojej kariery Maik potrzebuje przeprowadzki, aby móc grać więcej – powiedział Ryan McGinlay z portalu celticway.co.uk na łamach „WP Sportowe Fakty”.

Właściwie opcja, że Nawrocki wypełnia kontrakt do 2028 roku, jest wykluczona, a przynajmniej tak twierdzą szkockie media. Początek po transferze za 5 mln euro z Legii miał niezły, ale później doszły kontuzje i całkowita utrata pozycji w hierarchii. Dość powiedzieć, że w tym sezonie Polak rozegrał tylko kilka minut w Pucharze Ligi. Dla Rodgersa nie istnieje i nie ma co się oszukiwać, że to zmieni się w najbliższych miesiącach, o ile nie dojdzie do kataklizmu z urazami w defensywie.

Reklama

WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Kamil Warzocha

W Weszło od początku 2021 roku. Filolog z licencjatem i magister dziennikarstwa z rocznika 98’. Niespełniony piłkarz i kibic FC Barcelony, który wzorował się na Lionelu Messim. Gracz komputerowy (Fifa i Counter Strike on the top) oraz stały bywalec na siłowni. W przyszłości napisze książkę fabularną i nakręci film krótkometrażowy. Lubi podróżować i znajdować nowe zajawki, na przykład: teatr komedii, gra na gitarze, planszówki. W pracy najbardziej stawia na wywiady, felietony i historie, które wychodzą poza ramy weekendowej piłkarskiej łupanki. Ogląda przede wszystkim Ekstraklasę, a że mieszka we Wrocławiu (choć pochodzi z Chojnowa), najbliżej mu do dolnośląskiego futbolu. Regularnie pojawia się przed kamerami w programach “Liga Minus” i "Weszlopolscy".

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Piłka nożna

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”