11 meczów i… koniec. Termalica Nieciecza znalazła pogromcę

Autor:Bartosz Lodko

06 października 2024, 21:25 • 1 min czytania 1 komentarz

Znicz Pruszków przerwał imponującą serię Bruk-Betu. Lider rozgrywek przegrał w niedzielę 1:2 z ekipą z Mazowsza.

Warta Poznań (3:0), Chrobry Głogów (4:0), Odra Opole (3:0), Pogoń Siedlce (2:1), Ruch Chorzów (1:1), Wisła Płock (4:2), GKS Tychy (2:0), Stal Stalowa Wola (3:0), Stal Rzeszów (2:1), ŁKS Łódź (2:2) i Polonia Warszawa (1:0) – Termalica w jedenastu ligowych spotkaniach w tym sezonie zanotowała dziewięć zwycięstw i dwa remisy.

Pogromcą drużyny Marcina Brosza niespodziewanie okazał się Znicz Pruszków. To Bruk-Bet w 19. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Morgana Fassbendera, lecz jeszcze przed przerwą drogę do bramki „Słoni” znaleźli Dominik Sokół oraz Daniel Stanclik.

Po 12. kolejce Bruk-Bet Termalica Nieciecza z dorobkiem 29 punktów jest liderem rozgrywek I ligi. Znicz Pruszków ma 19 „oczek” i jest ósmy.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.