Mały kryzys drużyny Skorży. Siedem meczów do końca sezonu

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

05 października 2024, 23:39 • 1 min czytania 1 komentarz

Maciej Skorża właśnie przechodzi swój pierwszy kryzys w drugim podejściu do pracy w Urawa Red Diamonds. Jego zespół przegrał w sobotę 0:1 z Cerezo Osaka.

Były trener Lecha Poznań, Wisły Kraków czy Legii Warszawa podczas swojej pierwszej pracy w Urawie wygrał Azjatycką Ligę Mistrzów. Potem z powodów prywatnych musiał opuścić zespół.

Do Japonii Skorża wrócił już na początku września. Na dzień dobry wygrał ligową potyczkę z Gambą Osaka, ale potem przegrał kolejne trzy mecze. Obecnie Urawa ma siedmiopunktową przewagę nad strefą spadkową, a do tego do rozegrania dwa zaległe spotkania.

Na siedem kolejek przed końcem sezonu J1 League Urawa plasuje się na 13. miejscu w lidze. Po przerwie reprezentacyjnej zmierzy się z Tokyo Verdy, będącym na siódmej pozycji.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".