Co za gol dla Sparty! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

01 października 2024, 19:40 • 2 min czytania 0 komentarzy

Champions League, bloody hell… Stuttgart idealnie rozpoczął spotkanie na własnym boisku ze Spartą Praga i po siedmiu minutach już prowadził. Odpowiedź mistrzów Czech była jednak fenomenalna.

W siódmej minucie gola strzelił Enzo Millot i wydawało się, że wicemistrzowie Niemiec wracający do Ligi Mistrzów po piętnastu latach, otworzą worek z bramkami. Mecz się jednak wyrównał i coraz groźniej zaczęli atakować goście ze stolicy Czech.

W 32. minucie mieli rzut wolny około 25 metrów od bramki Alexandra Nübela. Do piłki podszedł Kaan Kairinen, który genialnym uderzeniem posłał piłkę niemal w samo okienko. Futbolówka odbiła się od słupka, wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza gospodarzy i mieliśmy wynik 1:1, który utrzymał się do przerwy.

To już drugie trafienie fińskiego pomocnika w tegorocznej Lidze Mistrzów, bo w pierwszym spotkaniu z RB Salzburg (3:0) Kairinen również rozpoczął strzelanie dla Sparty. Jednak fantastyczne uderzenie ze stałego fragmentu gry przeciwko Stuttgartowi z pewnością zostanie w pamięci kibiców na dużo dłużej niż tamten gol z austriackim zespołem. Zresztą zobaczcie sami…

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.