Spóźnialska Stara Dama. Trzy minuty warte trzy tysiące

Antoni Figlewicz

Opracowanie:Antoni Figlewicz

26 września 2024, 23:07 • 1 min czytania 0 komentarzy

Juventus nie zbiednieje od takiej kary, ale lepiej mieć w kieszeni trzy tysiące euro, niż ich nie mieć. Włoski klub musi zapłacić za spóźnienie na drugą połowę niedawnego meczu z Napoli. Podopieczni Thiago Motty wyszli na murawę tylko trzy minuty za późno. Albo aż trzy minuty?

Ciekawe swoją drogą, czy gdyby wyszli jeszcze minutę później, to władze Serie A ukarałyby Starą Damę grzywną w wysokości czterech tysięcy euro? Mecz Juventusu z Napoli był tak nudny, że należy docenić ten niecodzienny smaczek, który długo po zakończeniu spotkania dodaje kolorytu bezbarwnemu 0:0.

Mecz Juventusu z Napoli zapamiętamy tylko z pożegnania Szczęsnego… [CZYTAJ NASZĄ RELACJĘ ZE SPOTKANIA]

Stara Dama do gry w Serie A wróci wraz z sobotnim spotkaniem 6. kolejki – formę podopiecznych Thiago Motty sprawdzi Genoa. Bianconeri zajmują na ten moment czwarte miejsce w ligowej tabeli. Przed nimi prowadzone prze Kostę Runjaicia Udinese, wspomniane już Napoli i derbowy rywal – Torino.

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.