Puchar Polski: Piast blisko kompromitacji!

Mikołaj Wawrzyniak

Opracowanie:Mikołaj Wawrzyniak

25 września 2024, 16:31 • 1 min czytania 1 komentarz

Piłkarze Piasta Gliwice w meczu z Hutnikiem Kraków po pierwszej połowie spotkania byli już jedną nogą w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Gliwiczanie prowadzili już z drugoligowcem 2:0. Ostatnie dziesięć minut gry to jednka napór ekipy z Krakowa, która tuż przed końcowym gwizdkiem meczu odrobiła straty.

Przed przerwą bramki dla Piasta zdobywali Fabian Piasecki oraz Tihomir Kostadinov. Podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia poczuli się najwyraźniej zbyt pewnie, gdyż krakowianie zdołali doprowadzić do wyrównania. Gole Szablowskiego i Bełycza spowodowały, że czeka nas dodatkowe 30 minut dogrywki.

W tegorocznej edycji krajowego pucharu już na etapie 1. rundy odpadło dwóch ekstraklasowiczów – Cracovia, która przegrała z Sandecją Nowy Sącz, oraz Lechia Gdańsk, która po karnych poległa z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Wkrótce się przekonamy, czy Piast go nich dołączy.

Złośliwi powiedzą, że to brak talentu uniemożliwił mu występy na piłkarskich salonach. Rzekomo zbyt często sprawdzała się słynna opinia kibica Podbeskidzia, by „grać na Wawrzyniaka, bo jest cienki”. On pozostaje jednak przy tezie, że Wawrzyniak w polskiej piłce może być tylko jeden i nie śmiał odbierać tego zaszczytnego miana Panu Jakubowi. Kibicowsko najbliżej mu do Lecha Poznań, ale jest koneserem całej naszej kochanej Ekstraklasy do tego stopnia, że potrafi odróżnić Bergiera od Bejgera. Od czasów trenera Rijkaarda lubi napawać się grą Barcelony, choć z nią bywało różnie. W wolnych chwilach często sięga po kryminały, zwłaszcza niestraszny mu Mróz.