Szalone dni Diego Costy. Kuriozalny mecz w juniorach

Opracowanie:Patryk Stec

24 września 2024, 10:42 • 1 min czytania 5 komentarzy

Pamiętacie Diego Costę? Były reprezentant Hiszpanii ma za sobą szalone dni na brazylijskich boiskach.

Diego Costa w Europie grał w takich klubach jak Braga, Atletico, Chelsea czy Wolverhampton. Ostatnio wrócił do Brazylii, gdzie grał w Botafogo, a wiosną kupiło go Gremio.

Costa nie mógł jednak się odnaleźć w Brazylii. Od trzech miesięcy nie mógł trafić do bramki. Klub zesłał go na mecz do juniorów, aby odzyskał rytm po serii urazów, a tam wziął udział w bójce i dostał czerwoną kartkę.

W zeszły weekend jednak doczekał się szansy w pierwszym zespole. Po kuriozalnym meczu w młodzieżowym zespole zagrał w lidze 16 minut przeciwko Flamengo. Okazało się, że szalony mecz w juniorach wyszedł mu na dobre, gdyż strzelił gola, a jego zespół wygrał 3:2.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".