Nagroda trenera miesiąca powędrowała do najmłodszego szkoleniowca w historii Premier League

Radosław Laudański

Opracowanie:Radosław Laudański

13 września 2024, 17:05 • 2 min czytania 0 komentarzy

Fabian Huerzeler został wybrany najlepszym trenerem sierpnia w Premier League. 31-letni szkoleniowiec zaliczył wymarzony początek pracy w Brighton. „Mewy” w trzech pierwszych kolejkach zdobyły siedem punktów.

Brighton zdążyło w tym sezonie popsuć humory Manchesterowi United oraz Arsenalowi. Podopieczni Fabiana Huerzelera obecnie zajmują trzecie miejsce w Premier League. Biorąc pod uwagę problemy tego zespołu w poprzednim sezonie, nagroda wydaje się zasłużona. Gdyby nie świetna postawa „Mew”, to wyróżnienie najprawdopodobniej powędrowałoby do Arne Slota.

Wyjście z kryzysu

Pod koniec kadencji Roberto De Zerbiego, Brighton znalazło się w kryzysie. „Mewy” zdobyły tylko sześć punktów w ostatnich dziesięciu kolejkach, przegrywając aż sześć spotkań. Efekt obniżki formy był taki, że klub zakończył sezon na 11. miejscu, to najgorszy wynik od trzech lat. Po przyjściu Huerzelera zespół podniósł się z kolan. W pierwszej kolejce Premier League udało im się rozbić Everton 3:0, następnie nieoczekiwanie pokonać 2:1 Manchester United. W ostatniej serii gier drużyna prowadzona przez niemieckiego szkoleniowca potrafiła zremisować 1:1 z faworyzowanym Arsenalem.

Fabian Huerzeler przyszedł do angielskiego klubu z niemieckiego FC St. Pauli. W zeszłym sezonie udało mu się wprowadzić zespół z Hamburga do Bundesligi. Odszedł ze średnią punktów na mecz 2,16, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Myślę, że zawsze miło jest wygrywać tego typu nagrody, ponieważ potwierdzają one jakość naszej pracy. To nie tylko moja praca, to praca całego klubu, praca członków mojego sztabu, praca moich zawodników. Ostatecznie wszyscy, którzy pracują w zespole i dbają o naszą jedność wygrali to trofeum. Jestem naprawdę szczęśliwy, czekamy na następne nagrody – powiedział Fabian Huerzeler w rozmowie z mediami klubowymi.

Brighton następny mecz rozegra w najbliższą sobotę. „Mewy” na własnym stadionie zmierzą się z Ipswich Town. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.