Polak z szansą na grę! Dobre informacje dla Łukasza Fabiańskiego

Radosław Laudański

Opracowanie:Radosław Laudański

10 września 2024, 16:31 • 2 min czytania 1 komentarz

Podstawowy bramkarz West Hamu, Alphonse Areola nadal jest kontuzjowany, co sprawia, że Łukasz Fabiański najprawdopodobniej wyjdzie w pierwszym składzie na sobotni mecz z Fulham.

Łukasz Fabiański otrzymał szansę od Julena Lopeteguiego już w ostatniej kolejce Premier League, kiedy West Ham mierzył się z Manchesterem City. 39-letni golkiper zmienił w przerwie meczu kontuzjowanego Alphonse’a Areolę i prezentował się całkiem nieźle w bramce „Młotów”.

Dziś szanse na występ Areoli w spotkaniu z Fulham ocenia się na 50%. Fabiański nie dał jednak Lopeteguiemu argumentów, aby Francuz musiał stanąć w bramce za wszelką cenę. Prawdopodobna wydaje się sytuacja, w której pierwszy golkiper „Młotów” odpocznie, aby nie ryzykować nawrotu urazu pleców.

Występ z Manchesterem City był pierwszym meczem w Premier League, jaki Łukasz Fabiański zagrał od 21 kwietnia. Polak w końcówce meczu obronił groźny strzał Erlinga Haalanda. Wpuścił jedną bramkę, przy której nie miał wiele do powiedzenia. Dziś polski golkiper jest już w takim wieku, że każdy występ w lidze angielskiej to dla niego wielkie wydarzenie. Mało kto mógł przypuszczać kilka lat temu, że od Wojciecha Szczęsnego dłużej będziemy mieli okazję oglądać na boiskach Łukasza Fabiańskiego.

Mecz Fulham – West Ham odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 na Craven Cottage w Londynie.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.