Lewandowski: Chorwaci nas zdominowali w środku pola

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

08 września 2024, 23:59 • 2 min czytania 7 komentarzy

Polska przegrała z Chorwacją 1:0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów. Świetny mecz zagrał Luka Modrić, który strzelił również zwycięską bramkę z rzutu wolnego. Po meczu przed kamerami TVP Sport stanął Robert Lewandowski.

Co według kapitana było powodem porażki Polaków? – Chorwaci nas zdominowali w środku pola – mówił kapitan reprezentacji Polski w rozmowie z Mają Strzelczyk. – W pierwszej połowie mieli posiadanie piłki, ale tych sytuacji, poza groźnymi strzałami Luki z dystansu, aż tak dużo nie mieli.

– W drugiej połowie się rozkręcili jeszcze bardziej. Zaczęli atakować, a bramka dodała im skrzydeł. My tak naprawdę próbowaliśmy odpowiedzieć tylko dwiema akcjami. Pierwszy strzał Nicoli, później moja poprzeczka. Było za mało prób gry do przodu, zagrania piłki, utrzymania się przy niej. Widać, że Chorwaci chcieli nas zamknąć, byśmy nie mogli wyjść krótkimi podaniami. Próbowaliśmy, próbowaliśmy i zamiast czytać grę i spróbować coś nowego, graliśmy to, co do końca nam nie wychodziło – dodał Lewy.

Genialnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Luka Modrić. Chorwat trafił w samo okno bramki strzeżonej przez Łukasza Skorupskiego. – To była bardzo bliska pozycja i czasami z takiej najciężej strzelić – komentował napastnik Barcelony. – Trafił idealnie, myślę, że Łukasz był zasłonięty i nie spodziewał się takiego strzału. Ciężko z takiej odległości trafić. To jest piłka nożna. Dla nas to był mecz do analizy i poprawy aspektów, które nie funkcjonowały.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".