Damian Sylwestrzak posędziuje w Lidze Narodów

Aleksander Rachwał

Opracowanie:Aleksander Rachwał

05 września 2024, 10:42 • 1 min czytania 5 komentarzy

Polski arbiter, Damian Sylwestrzak będzie sędzią głównym meczu Słowacja – Azerbejdżan w ramach Ligi Narodów – poinformował portal 90minut.pl.

8 września w Koszycach Słowacja zmierzy się z Azerbejdżanem w meczu drugiej kolejki pierwszej grupy dywizji C Ligi Narodów. Jak poinformowało 90minut.pl, sędzią tego spotkania będzie Polak, Damian Sylwestrzak.

W czerwcu tego roku polski arbiter został awansowany przez Komisję Sędziowską UEFA z kategorii drugiej do pierwszej. Teraz dostanie szansę poprowadzenia spotkania w rozgrywkach Ligi Narodów. Sędzią międzynarodowym jest od początku 2022 roku. Dotychczas prowadził mecze w kwalifikacjach do europejskich pucharów oraz eliminacjach do turniejów reprezentacji młodzieżowych. W rozgrywkach seniorskich drużyn narodowych będzie to dla niego debiut.

W obecnym sezonie Ekstraklasy Sylwestrzak poprowadził pięć spotkań, ostatnim z nich był mecz Puszcza Niepołomice – Korona Kielce (0:0).

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic hiszpańskiej i angielskiej piłki, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.