Fantastyczny początek Wisły. Dwa gole i zaczęła się pogoń [WIDEO]

Opracowanie:Szymon Piórek

29 sierpnia 2024, 20:37 • 1 min czytania 11 komentarzy

Wisła Kraków przegrała w pierwszym meczu z Cercle Brugge 1:6. W rewanżu Biała Gwiazda szybko strzeliła dwa gole, rozpoczynając remontadę. Czy będzie ona udana?

Sześć prosto straconych goli i praktycznie zerowe szanse przed rewanżem. Wisła Kraków nie popisała się w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji w rywalizacji z Cercle Brugge. Mimo to Biała Gwiazda nie poddała się w rewanżu i błyskawicznie zabrała się do odrabiania strat.

Już po kwadransie gola strzelił Alan Uryga, a trzy minuty później drugie trafienie dołożył Tamas Kiss. By doprowadzić do dogrywki, Wisła potrzebuje jeszcze trzech bramek. Czy to się uda? Gdyby tak, byłaby to najlepsza w historii futbolu remontada.

Urodzony z piłką, a przynajmniej tak mówią wszyscy w rodzinie. Wspomnienia pierwszej koszulki są dość mgliste, ale raz po raz powtarzano, że był to trykot Micheala Owena z Liverpoolu przywieziony z saksów przez stryjka. Wychowany na opowieściach taty o Leszku Piszu i drużynie Legii Warszawa z lat 80. i 90. Były trzecioligowy zawodnik Startu Działdowo, który na rzecz dziennikarstwa zrezygnował z kopania się po czole. Od 19. roku życia związany z pisaniem. Najpierw w "Przeglądzie Sportowym", a teraz w"Weszło". Fan polskiej kopanej na różnych poziomach od Ekstraklasy do B-klasy, niemieckiego futbolu, piłkarskich opowieści historycznych i ciekawostek różnej maści.