Hiszpańskie media: Lewandowski nie ma takiej przewagi, jaką powinien mieć

Opracowanie:Damian Popilowski

28 sierpnia 2024, 07:43 • 2 min czytania 7 komentarzy

Hiszpańska prasa oceniła formę Roberta Lewandowskiego w spotkaniu z Rayo Vallecano. Polski napastnik nie zdołał zapisać się na listę strzelców i otrzymał dość przeciętne noty.

FC Barcelona mierzyła się z Rayo Vallecano w meczu trzeciej kolejki La Liga. Podopieczni Hansiego Flicka fatalnie rozpoczęli spotkanie, czego efektem była bramka stracona już w 9. minucie. “Duma Katalonii” wróciła na dobre do gry w drugiej połowie, odrabiając straty i zwyciężając ostatecznie 2:1. Barcelona tym samym wygrała trzeci mecz z rzędu i pozostała na fotelu lidera tabeli.

Robert Lewandowski trafił do siatki, ale sędzia po weryfikacji VAR nie uznał gola. Po ostatnim gwizdku hiszpańskie media oceniły grę Polaka jako dość przeciętną:

W pierwszej połowie ledwo co się pokazał. W drugiej części miał problemy, ale w końcu się pojawił. Po jednej z akcji po podaniu Pedriego trafił prosto w ręce bramkarza. Strzelił też gola, ale został unieważniony – napisał serwis “eldesmarque”.

Niewidoczny w pierwszej połowie. W drugiej przypomniał o sobie golem, ale problem w tym, że trafienie zostało unieważnione – dodał kataloński “Sport”.

W pierwszej odsłonie zespół o nim zapomniał. W drugiej strzelił nieuznanego gola. Wciąż jest liderem klasyfikacji strzelców La Ligi, ale nie ma takiej przewagi, jaką powinien mieć – oceniło “Mundo Deporivo”.