Liga Mistrzów: Awans Young Boys, RB Salzburg i Sparty Praga

Opracowanie:Damian Popilowski

27 sierpnia 2024, 23:23 • 2 min czytania 4 komentarze

We wtorkowy wieczór poznaliśmy pierwszych zwycięzców IV rundy el. Ligi Mistrzów. Do fazy ligowej awansowały m.in. drużyny Polaków – RB Salzburg Kamila Piątkowskiego i Young Boys Łukasza Łakomego.

BSC Young Boys mierzyło się w decydującej rundzie z tureckim Galatasaray. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem szwajcarskiego zespołu 3:2. Ten dziś potwierdził swoją przewagę i wygrał 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 87. minucie Alan Virginius.

Jak wypadł Łakomy? 23-latek zmaga się z kontuzją, dlatego też nie znalazł się w kadrze meczowej.

RB Salzburg za to podjął Dynamo Kijów. W poprzedniej potyczce zobaczyliśmy zwycięstwo 2:0 austriackiej drużyny, natomiast drugi mecz zakończył się remisem 1:1. Strzelcem po stronie gospodarzy był Adam Daghim, a dla ekipy ze stolicy Ukrainy do siatki trafił Władysław Wanat. Kamil Piątkowski, który znalazł się w gronie powołanych zawodników na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, rozegrał 90 minut.

Do Ligi Mistrzów awansowała również Sparta Praga, która rywalizowała z Malmö FF. Czeski klub wygrał oba spotkania 2:0. We wtorkowym meczu na listę strzelców wpisał się m.in. Lukáš Haraslín, były gracz Lechii Gdańsk.