Polonia Warszawa zanotowała pierwsze zwycięstwo w tym sezonie [WIDEO]

Opracowanie:Damian Popilowski

23 sierpnia 2024, 22:45 • 2 min czytania 11 komentarzy

Lepiej późno niż wcale? Polonia Warszawa zdobyła swoje pierwsze trzy punkty w sezonie, pokonując 2:0 Wartę Poznań.

Polonia Warszawa mierzyła się dziś z Wartą Poznań w meczu 7. kolejki pierwszej ligi. “Czarne Koszule” przystąpiły do tego spotkania z Grzegorzem Lechem u steru, który zastąpił Rafała Smalca po rozczarowującym początku sezonu.

Tym razem Polonia już w czwartej minucie objęła prowadzenie. Bramkarz “Zielonych” Jędrzej Grobelny obronił wówczas strzał Poczobuta, zdołał poradzić sobie jeszcze z dobitką, natomiast uderzenie Szymona Kobusińskiego już przepuścił. To była dopiero druga bramka tego zespołu w obecnym sezonie.

“Czarne Koszule” nie zwalniały tempa, przeważały na boisku i ich praca przełożyła się na kolejną bramkę. W okolicach 24. minuty Vega podał w polu karnym do Dormusa, a ten podwyższył prowadzenie strzałem z woleja.

W drugiej połowie Warta Poznań wróciła do gry, stworzyła kilka groźnych sytuacji, ale nie zdołała zmienić wyniku. Mieliśmy jeszcze trafienie Michała Bajdura, które zostało jednak anulowane ze względu na spalonego.

Tym samym Polonia Warszawa zwyciężyła 2:0 i zanotowała pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.