LIVE: Koniec marzeń Jagiellonii! Bolesna lekcja gry w piłkę od Bodo

Patryk Stec

Autor:Patryk Stec

13 sierpnia 2024, 18:11 • 1 min czytania 103 komentarzy

Przed pierwszym meczem Bodo/Glimt było faworytem, przed drugim nie jest inaczej. W Białymstoku ekipa z Norwegii wygrała z Jagiellonią 1:0 po bramce samobójczej Adriana Diegueza. Teraz zespół Adriana Siemieńca będzie musiał pokonać przeciwników dwoma bramkami, jeżeli marzy o IV rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Bodo to nie Real Madryt, więc jest to do zrobienia, ale na pewno nie będzie łatwo. Zapraszamy na naszą RELACJĘ LIVE z tego spotkania. Mecz rusza o godz. 19:00!

Transmisja Live

21:35

DOBRANOC!

Przez pierwsze 30 minut to był nawet przyjemny mecz. Im dalej w las, tym było niestety gorzej. Dziękujemy wszystkim za wspólne oglądanie dzisiejszego zderzenia polskiej piłki z norweską i do "przeczytania" podczas kolejnych RELACJI LIVE na Weszło!
21:06
20:59
Liga Mistrzów fajna sprawa, Liga Konferencji też ciekawa. Chociaż pamiętajmy, że jest jeszcze szansa na awans do Ligi Europy. Tak czy owak, Jagiellonia zagra w jesienią w europejskich pucharach. Będzie szansa na złapanie kolejnych doświadczeń na zagranicznym podwórku.
20:55
Brak celnego strzału w drugiej połowie, w całym meczu tylko jeden przy strzelonej bramce. Tak się niestety nie da awansować do Ligi Mistrzów.
20:52

KONIEC!

Nie będzie popularnej "kaszanki" w Białymstoku. Bodo/Glimt o dwie klasy lepsze od mistrza Polski. Większy spokój, lepszy odbiór, więcej konkretów, więcej ruchu, umiejętność odwrócenia meczu, który dla Jagielloni rozpoczął się przecież w wymarzony sposób. Zabrakło wszystkiego. Teraz przez mistrzami Polski rywalizacja o fazę grupową Ligi Europy. Prawdopodobnie z Ajaksem. A jeśli się nie uda, Adrian Siemieniec poprowadzi zespół w Lidze Konferencji Europy.
20:49
Bodo/Glimt mogło strzelić Jagiellonii manitę. Mikkelsen huknął centymetry od spojenia bramki Abramowicza.
20:47
Wróćmy jeszcze na chwilę na boisko. Bodo/Glimt spokojnie sobie rozgrywa piłkę i czeka na końcowy gwizdek. Jagiellonia też już czeka na gwizdek, ale biega za piłką. Ekipa z Norwegii o wiele lepsza od mistrza Polski.
20:45
Też bym wolał zagrać z Ajaksem niż Crveną Zvezdą.
20:42
20:40
Przed chwilą pożegnalna żółta kartka Dominika Marczuka. Pora na kilka memów, bo co nam zostało...
20:36
20:35
Zostało nam 15 minut męki. Jagiellonia gra tylko o honor, a Bodo myśli o tym jak się mocniej nie zmęczyć.
20:32
Marczuk zagrał tzw. patelnię do Fadigi. Ten nie wykorzystał świetnej szansy. Lepszej okazji może już nie być.
20:31
Gdyby nie ta sztuczna trawa i słaby sędzia...
20:30

GOL DLA BODO! 4:1

Niestety Hogh strzela czwartą bramkę dla Bodo po kapitalnym zagraniu od Hauge. Koniec marzeń Jagielloni na awans do Ligi Mistrzów.
20:25
Przypomnijmy: jeśli Jagiellonia dzisiaj odpadnie, co najprawdopodobniej się wydarzy, zagra w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Tam przeciwnikiem będzie ktoś z pary Ajax - Panathinaikos (1:0 w pierwszym meczu).
20:21
20:19
Zmiany w ekipie Jagiellonii! Schodzi Nguiamba, wchodzi Nene.
20:17
Zamieszanie i sporo upomnień po decyzji sędziego. Francuski arbiter w drugiej połowie wprowadził sporo nerwowości.
20:16

GOL DLA BODO! 3:1

Dziwna sytuacja. Mateusz Skrzypczak dostał w twarz, a sędzia nie przerwał akcji. Chwilę później pewnie piłkę do bramki  skierował Fet. Gol zaliczony.
20:11
Jens Hauge z żółtą kartką. Marne pocieszenie, w piłce gra się jednak na strzelone bramki.
20:09
Sędzia popełnił błąd i nie odgwizdał faulu na piłkarzu Bodo. Zawodnicy na chwilę stanęli, a Jagiellona zamiast pójść z kontrą, zaczęła spokojnie rozgrywać piłkę. Szkoda.
20:06
Początek jakby to Bodo musiało odrabiać. Norwescy piłkarze sprawdzili znowu Abramowicza...
20:03

RUSZAMY!

Piłkarze wrócili na (sztuczną) murawę! Jagiellonia w dwumeczu przegrywa 1:3. W 45 minut trzeba strzelić minimum dwie bramki, a najlepiej trzy.
20:00
Mogliby sobie strzelić bramkę, tak jak Jagiellonia u siebie. Wtedy to by była prawdziwa gościnność!
19:50

PRZERWA!

Bodo/Glimt jest co najmniej o klasę lepsze od Jagielloni, więc do przerwy mamy wynik 2:1 dla gospodarzy. Jagiellonia dobrze rozpoczęła, strzeliła bramkę, rozbudziła nadzieje kibiców, a potem zaliczyła fatalne ostatnie 15 minut pierwszej połowy. Trener Siemieniec będzie musiał wstrząsnąć swoimi piłkarzami w szatni i liczyć, że w drugiej połowie zobaczymy szarżę na bramkę Norwegów.
19:47
Halo? Dzień dobry, głupia sprawa...
19:44
19:44
Teraz piłkarze w zielonych koszulkach przejęli piłkę, ale tylko na chwilę. Przydałaby się jeszcze bramka przed przerwą.
19:42
Wcześniej wspomniana przeze mnie taktyka kamuflażu niestety dotyczy też ofensywnych działań Jagiellonii. Białostoczanie tylko się bronią od 10 minut.
19:40

2:1 DLA BODO!

Niestety Jagiellonia traci kolejną bramkę. Isak Maatta znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnie po ziemi skierował piłkę do siatki. To nie były dobre minuty mistrzów Polski. Szanse na awans niestety mocno zmalały.
19:37
Ekipa trenera Siemieńca zbyt mocno się cofnęła, a Bodo dopięło swego. Jednak to nadal jest do wygrania!
19:36

GOL DLA BODO! 1:1

AJJJJJJJ! Niestety Jagiellonia traci bramkę. Świetny strzał z daleka od Feta, który trafił nie do obrony w lewe górne okno bramki Abramowicza. Szkoda.
19:33
Mieliśmy mały kocioł pod bramką Jagielloni, ale Skrzypczak wyjaśnił sytuację. Polski zespół pod ostrzałem Bodo. Trzeba przetrwać!
19:31
Piłkarze Jagiellonii zlewają się z trawą. Dobra taktyka. Wpadlibyście na to?
19:28
Tylko gra trochę lepsza
19:27
Ekipa z Norwegii za to jak na gospodarza przystało atakuje Jagiellonię wysoko. Mistrzowie Polski starają się wychodzić z połowy na spokojnie, podaniami, bez lagowania do przodu.
19:23
Bodo jest groźne w ataku, więc Jagiellonia gra bardzo ostrożnie w obronie. Co jakiś czas białostoczanie wychodzą wyżej do pressingu.
19:19
Groźne wejście Patricka Berga w pole karne i zablokowany strzał przez obrońców Jagielloni. Na razie ekipa trenera Siemieńca zgodnie z planem. Miała być szybko strzelona bramka i jest. Teraz czekamy na kolejną!
19:13
19:11
Bodo/Glimt naciska i tworzy sytuacje. Najważniejsze to teraz nie stracić szybko bramki. Gra toczy się na połowie polskiej ekipy.
19:07

GOOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA JAGIELLONII

MAMY TO! Jagiellonia odrobiła już straty! Piłka odbijała się między obrońcami, aż w końcu wepchnął ją Pululu! Sędziowie jeszcze sprawdzali sytuację, ale gol zaliczony!
19:03

ZACZĘLI!

Jagiellonio, spraw, by ten wieczór był przyjemny!
18:59
Ogień i dymy już za nami
18:58
W Bodo dzisiaj lekki wiatr i 24 stopnie. Piękna pogoda, może nawet trochę wakacyjna atmosfera. Nic tylko grać. Jagiellonio, dwie bramki i wracamy do domu szykować się do kolejnej rundy!
18:30
To może być ostatnie spotkanie Dominika Marczuka w barwach Jagielloni. Zawodnik jest blisko klubu MLS - Real Salt Lake City, co potwierdził wczoraj dyrektor sportowy mistrzów Polski, Łukasz Masłowski w rozmowie z telewizją „CANAL+”. Oby to było pożegnanie z przytupem, o ile ten mecz będzie oczywiście pożegnaniem.
18:23
Miejmy nadzieję, że po meczu to polscy kibice będą w takich nastrojach
18:06
Warto podkreślić, że w dzisiejszym meczu z powodu urazów w norweskiej drużynie nie zobaczymy Ulrika Saltnesa i Brede Moe'a.
18:05
Tylko na takie nastawienie liczymy:
18:03
Kamil Warzecha o dzisiejszym meczu:

Piłkarze wraz z trenerem Siemieńcem zgodnie przyznawali, że pierwszy mecz z Norwegami w Białymstoku nie poszedł po ich myśli ze względu na niedostatek odwagi, który trochę ograniczył ich możliwości. To nie powód, żeby Jagiellonię biczować, zwłaszcza że walka o Ligę Mistrzów dla tej ekipy to zupełna nowość. I też nie powód, żeby przekreślać ją w rewanżu, skoro przy wyniku 0:1 nic nie jest jeszcze stracone.

17:53

SKŁAD JAGIELLONII

🟡🔴 Skład na #BODJAG 🟡🔴

📢 Jagiellonio, my wierzymy... #WalczymyDalej
________________________
Wspierają nas @wojpodlaskie, @WBialystok pic.twitter.com/SDNVt8yrI6— Jagiellonia Białystok (@Jagiellonia1920)
17:52

SKŁAD BODO/GLIMT

17:46

NA NICH!

Witamy serdecznie z krainy optymizmu! Dzisiaj trzymamy kciuki za Jagiellonię, która w Norwegii będzie dzielnie, miejmy nadzieję, walczyć z Bodo/Glimt o miejsce w 4. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Cel to strzelić dwie bramki więcej od przeciwnika. Do zrobienia!

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".