Lider z Niecieczy. Świetny start sezonu drużyny Marcina Brosza

Autor:Bartosz Lodko

04 sierpnia 2024, 19:12 • 2 min czytania 1 komentarz

Trzy zwycięstwa, 10 zdobytych bramek i zero straconych. Termalica świetnie weszła w nowy sezon. W niedzielę klub z Niecieczy ograł 3:0 Odrę Opole.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza jest na razie jedynym klubem, który rozpoczął pierwszoligowe zmagania od kompletu zwycięstw. W poniedziałek dołączyć do niej może Górnik Łęczna – pod warunkiem, że wygra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

Zespół Marcina Brosza w trzeciej kolejce bez większych problemów poradził sobie z Odrą. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył w 21. minucie Artem Putiwcew.

Termalica dołożyła drugie i trzecie trafienie po zmianie stron. W 62. minucie niezbyt silnym uderzeniem z dystansu bramkarza opolan zaskoczył Kacper Karasek, natomiast dwadzieścia minut później na listę strzelców wpisał się 19-letni Daniel Cieśla.

Bruk-Bet zainaugurował ligę od trzech wygranych, natomiast Odra ma na swoim koncie zwycięstwo i dwie porażki. W najbliższej kolejce drużyna z Niecieczy zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek, Pogonią Siedlce, za to klub z Opolszczyzny zagra u siebie z Wisłą Płock.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.