LIVE: Zwycięstwa faworytów. Raków, Jagiellonia i Lech z kompletem punktów

Radosław Laudański

Autor:Radosław Laudański

03 sierpnia 2024, 14:12 • 1 min czytania 44 komentarzy

Rozpoczynamy sobotnie zmagania z PKO BP Ekstraklasą. W pierwszym meczu GKS Katowice podejmie Raków Częstochowa. Spotkanie odbędzie się o godzinie 14:45. Beniaminek przystąpi do rywalizacji w dobrym humorze, ponieważ wygrał swój ostatni mecz. Teraz na wygraną czeka jeszcze stadion przy Bukowej, który w dniu inauguracji zaznał goryczy porażki. O 17:30 Jagiellonia podejmie na własnym boisku Stal Mielec. Do tej porą mistrzowie Polski suchą stopą przeszli przez wszystkie dotychczasowe mecze, dziś Ilja Szkurin powie: sprawdzam. Na deser starcie Lecha Poznań z Lechią Gdańsk, które rozpocznie się o 20:15. „Kolejorz” przystąpi do rywalizacji bez Jespera Karlstroema, który został sprzedany do Udinese.

22:24
Po 3. kolejce Lech Poznań ma na swoim koncie 6 punktów, Lechia - 1.

„Kolejorz” w najbliższy piątek zmierzy się z Rakowem Częstochowa, za to beniaminka czeka w niedzielę mecz z Zagłębiem Lubin.
22:17
22:15
KONIEC! LECH POZNAŃ WYGRAŁ 3:1 Z LECHIĄ GDAŃSK.

W sobotę na stadionie przy ul. Bułgarskiej zobaczyliśmy naprawdę świetną pierwszą połowę w wykonaniu gospodarzy. Po przerwie Lech Poznań już nic nie musiał, dlatego nieco uspokoił grę i pozwolił Lechii na więcej. Drużyna Szymona Grabowskiego wyglądała dziś po prostu słabo - honorowa bramka tego nie zmienia.
22:13
Szwed Karl Wendt, otoczony w polu karnym czwórką zawodników Lecha Poznań, zdołał nabić Wojciecha Mońkę i tym samym zmylił Bartosza Mrozka.
22:10
3:1! LECHIA GDAŃSK ZDOBYŁA HONOROWĄ BRAMKĘ.
22:08
Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.
22:06
17-letni Wojciech Mońka debiutuje w Ekstraklasie. Schodzi Joel Pereira.
22:04
Niektórzy zawodnicy wyglądają już, jakby czekali na końcowy gwizdek. My trochę też.
22:02
Teraz bardziej chaotyczny fragment. Zostało sześć minut do końca regulaminowego czasu gry.
21:57
Przed chwilą oglądaliśmy najbardziej składną akcję Lechii Gdańsk w tym spotkaniu. Dużo podań, wyjść na pozycje, a skończyło się na... niczym. Dalej 3:0 dla Lecha Poznań.
21:51
To był naprawdę bardzo dobry występ Afonso Sousy. Mógł się dziś podobać Portugalczyk.
21:50
Kolejne zmiany w Lechu.

IN: Gholizadeh, Fiabema.
OUT: Ba Loua, Sousa.
21:49
71. minuta. Håkans mógł mieć swoją premierową bramkę w nowych barwach, lecz fatalnie zachował się w polu karnym. Nie jest to najlepszy debiut, jaki widzieliśmy...
21:46
Kalle Wendt uderzył z dystansu, do „koszyczka” piłkę złapał Bartosz Mrozek.
21:41
Daniel Håkans z żółtą kartką. Potrzebował około dwóch minut.
21:39
Dla Håkansa to debiut w Lechu Poznań. 23-letni Fin trafił do „Kolejorza” z drugiej ligi norweskiej.
21:37
61. minuta. Zmiany w Lechu Poznań.

Schodzą: Mikael Ishak i Dino Hotić.
Wchodzą: Filip Szymczak oraz Daniel Håkans.
21:36
Mikael Ishak wygląda, jakby trochę utykał. Chyba będzie za chwilę zmiana.
21:34
Lechia Gdańsk wygląda lepiej niż przed przerwą, ale też z drugiej strony przegrywają 0:3 - nie mają dużo do stracenia.
21:32
Ała, Alex Douglas znokautowany - dostał piłką w twarz. Na razie leży na murawie, ale chyba będzie mógł kontynuować grę.
21:30
CAMILO MENA MÓGŁ ZDOBYĆ BRAMKĘ KONTAKTOWĄ!

Młody Kolumbijczyk przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, lecz górą w sytuacji 1v1 był Bartosz Mrozek. To był pierwszy celny strzał gości w tym spotkaniu.
21:22
GRAMY!
21:20
Zawodnicy obu drużyn wychodzą z szatni, za chwilę początek drugiej połowy.
21:14
A, no i Ishak dogonił Rochę. Cztery trafienia Szweda, cztery trafienia Portugalczyka.
21:09
21:08
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - LECH POZNAŃ PROWADZI 3:0 Z LECHIĄ GDAŃSK!

To było znakomite 45 minut w wykonaniu Lecha Poznań. A co do Lechii, gdańszczanie chyba są już bez szans na korzystny wynik w tym starciu.
21:04
MIKAEL ISHAK MÓGŁ MIEĆ HAT-TRICKA!

Trzeba docenić za tę sytuację golkipera Lechii Gdańsk. Świetnie obronił strzał Ishaka, a później dobitkę Hoticia.
21:02
Kurczę, ten Lech - osłabiony odejściem trzech ważnych piłkarzy - na logikę miał wyglądać gorzej, a nie lepiej niż wcześniej.
21:00
Absolutnie znakomite prostopadłe podanie autorstwa Michała Gurgula, Afonso Sousa utrzymał się przy piłce, dograł do Ishaka i ten podwyższył prowadzenie. Już 3:0 dla Lecha!
20:58
JUŻ 3:0!
20:58
Minęło 36 minut, „Kolejorz” prowadzi dwoma bramkami, a Lechia Gdańsk nie ma żadnych argumentów.
20:56
Ależ akcja w wykonaniu gospodarzy! Kozubal do Sousy, Sousa do Ishaka, Ishak na lewą stronę do Ba Louy, Iworyjczyk dośrodkował i trafienie głową Hoticia.
20:54
2:0 DLA LECHA POZNAŃ!
20:51
NIEZNACZNIE POMYLIŁ SIĘ KOZUBAL!

Joel Pereira powinien mieć na swoim koncie asystę, a Antoni Kozubal - premierową bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Portugalczyk wyłożył futbolówkę 19-latkowi, lecz ten spudłował z ok. 12. metra.
20:48
Pół godziny gry za nami. Ciężko za coś dziś pochwalić Lechię Gdańsk.
20:44
Radosław Murawski spróbował przed chwilą swoich sił z woleja. Piłka wylądowała kilkanaście, może kilkadziesiąt metrów nad bramką.
20:42
Adriel Ba Loua gra dziś na swoim poziomie. Czyli słabym.
20:38
20:37
16. minuta. Udana akcja w wykonaniu Sousy. Najpierw opanował trudną piłkę, następnie celnie zagrał do partnera, ten mu odegrał, Portugalczyk nawinął jednego z defensorów, natomiast ostatecznie jego strzał został zablokowany.
20:33
AJ, TO MOGŁO BYĆ PIĘKNE TRAFIENIE!

Nieporozumienie w obronie Lecha Poznań. Piłkę otrzymał Maksym Chłań, próbował przelobować Bartosza Mrozka, lecz nieznacznie niecelnie.
20:31
Pierwszy rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Bez konkretów.
20:29
Lechia Gdańsk straciła bramkę i... ma problem z dłuższym utrzymaniem futbolówki. Gospodarze przeważają.
20:28
20:26
Ishak goni Leonardo Rochę w klasyfikacji najlepszych strzelców tego sezonu. Portugalczyk ma na swoim koncie cztery trafienia, Szwed na razie „tylko” trzy.
20:23
Znakomicie rozpoczął się ten mecz dla gospodarzy. 3. minuta i trzecie trafienie Mikaela Ishaka w tym sezonie! Szwed wpakował futbolówkę do bramki głową.
20:22
1:0 DLA LECHA POZNAŃ!
20:19
ARBITER ZAGWIZDAŁ PO RAZ PIERWSZY - STARTUJEMY!
20:13
Zawodnicy wychodzą na murawę, zaraz zaczynamy.
20:08

Lechia Gdańsk nie radziła sobie w ostatnich latach na stadionie przy ul. Bułgarskiej...

20:02
Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Marcin Szczerbowicz.
19:57
Lechia Gdańsk rozpoczęła sezon 2024/25 od remisu ze Śląskiem Wrocław (1:1) i porażki z Motorem Lublin (0:2). Lech Poznań wygrał 2:0 z Górnikiem Zabrze oraz przegrał 1:2 z Widzewem Łódź.
19:52

A tutaj skład Lechii Gdańsk:

19:48
Gdzie Kristoffer Velde? Gdzie Filip Marchwiński? Gdzie Jesper Karlström?

W Olympiakosie, US Lecce i Udinese Calcio.
19:45

Skład Lecha Poznań na mecz z Lechią Gdańsk:

19:44
Przechodzimy do trzeciego, ostatniego już dziś meczu Ekstraklasy - o godz. 20:15 Lech Poznań zmierzy się na własnym boisku z Lechią Gdańsk.
19:26
19:26

Koniec meczu!

Jagiellonia zwyciężyła piąty meczu w tym sezonie. Dziś wygrała ze Stalą 2:0!
19:25
Rybak narobił zamieszania na prawym skrzydle. Minął rywala i dograł w pole karne do Kubickiego. Pomocnik wybrał jednak siłę i przekopał trybunę. A była szansa na trzeciego gola, nie tylko w tym meczu, ale również doświadczonego zawodnika w tym sezonie Ekstraklasy.
19:24
Marczuk ma coś z Pululu. Też w durny sposób próbował wymusić faul i to mając żółtą kartkę.
19:23
Pogramy cztery minuty dłużej.
19:21
Marczuk ukarany żółtą kartką. Czy to jego ostatni kartonik w Ekstraklasie? Skrzydłowy ma niebawem odejść do Lecce.
19:20
Kolejne problemy zdrowotne Diaby-Fadigy. A to coś niepokojącego. Przypominamy, po jakich problemach napastnik przyjechał do Białegostoku.
19:19
Marczuk zerwał się prawym skrzydłem. Dośrodkował miękko w pole karne. Diaby-Fadiga był niepilnowany i oddał strzał z woleja, ale wprost w Kochalskiego.
19:16
Rwany mecz w końcówce. Tym razem został przerwany przez problemy zdrowotne Diaby-Fadigy.
19:14
Wolsztyński i Bukowski w miejscu Domańskiego i Hinokio.
19:11
Rybak w miejscu Nene.
19:07
Tkacz i Assayag w miejsce Sengera i Szkurina.
19:06
Zmarnowany karny przez Jagiellonię nie podziałał zbytnio motywująco na Stal. W zasadzie po tym zdarzeniu gra na murawie siadła.
19:03
Zmiany w drużynie gospodarzy. Hansen i Imaz schodzą z boiska, a na nim pojawią się Kubicki oraz Marczuk.
19:02

Obrona karnego!

Hansen nie dokłada gola do asysty. Uderzenie Norwega z rzutu karnego broni Kochalski
19:01
Diaby-Fadiga urwał się Sengerowi. Spóźniony obrońca nie trafił w piłkę, napastnik się przewrócił, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny.
18:58

Gooool!

Jesus Imaz do asysty dokłada gola. Hansen wyłożył mu piłkę przed polem karnym, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę!
18:57
Gerbowski już zameldował się na boisku, ale nie tak, jakby chciał. Otrzymał żółtą kartkę za faul na Sacku.
18:54
Diaby-Fadiga strzela zza pola karnego, ale robi to słabo.
18:53
Rotacja też w zespole Stali. Gerbowski za Guillaumiera.
18:51
Zmiany w Jagiellonii. Schodzą Pululu i Nguiamba, a w ich miejsce Diaby-Fadiga oraz Romanczuk.
18:48
Imaz, pomimo dużo gorszych warunków fizycznych, przepchnął Sengera w polu karnym i z ostrego kąta oddał strzał. Piłka przeszła obok bramki.
18:43
Pululu mógł się zrewanżować Imazowi za asystę. Podał mu celnie w pole karne, Hiszpan odwrócił się z piłką, ale uderzył wprost w Sengera. Jaga podkręca tempo.
18:42
Nene w swoim stylu zaskoczył uderzeniem z dystansu. Piłka przeszła jednak obok bramki.
18:41
18:39
Druga połowa zaczęła się od urazu. Na boisku opatrywany jest Senger.
18:36

Rozpoczynamy drugą połowę!

Od środka boiska gospodarze.
18:35
Zawodnicy wracają na boisko.
18:26
A przerwie Afimico Pululu dalej upiera się, że był faulowany w polu karnym. Gość dostał kartkę za symulkę, później próbował jeszcze raz, ale już bez drugiego kartonika.
18:23
18:22
Jak na razie sponsorem meczu Jagiellonii ze Stalą jest liczba jeden. Za nami pierwsza połowa, w której padł jeden celny strzał, a z niego jeden gol.
18:21

Przerwa

Minimalistycznie, ale zgodnie z planem. Jagiellonia Białystok prowadzi ze Stalą Mielec po trafieniu Pululu. Mistrzowie Polski blisko piątej wygranej z rzędu w tym sezonie.
18:20
Pogramy minutę dłużej.
18:18
Nguiamba ukarany żółtą kartką za faul na Wlaźle.
18:15
Ale okazja Stali! Nieatakowany Hinokio dośrodkował precyzyjnie w pole karne Jagiellonii z prawej strony boiska. Domański nie trafił piłki głowę, odbił ją jeszcze Skrzypczak, ale przeszła tuż obok słupka. Szczęście mistrzów Polski.
18:08
Doczekaliśmy się pierwszego strzału Stali. Nie ma się jednak co przesadnie cieszyć, bo nie uderzenie nie było celne.
18:05
Pululu raz udowadnia, że jest świetnym napastnikiem, a innym razem pokazuje swoje zapędy na dzbana. Tym razem próbował wymusić faul - tak, nadal ktoś to robi w erze VAR - za co otrzymał żółtą kartkę.
17:58

Goool!

I od razu Jagiellonia zamknęła nam mordę. Wystarczyło jedno prostopadłe podanie Imaza, Pululu znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał Kochalskiego
17:56
A może to tylko zasłona dymna dla wysłanników Bodo/Glimt? Jagiellonia na razie gra tak jakby nie bardzo wiedziała, co robi się w piłce.
17:50
Biednie wygląda Jagiellonia przy stałych fragmentach gry. Ekipa z Białegostoku nie może pochwalić się wieloma rosłymi zawodnikami.
17:48
Kwadrans mija, ale nuda nie. Niewiele konkretów w Białymstoku, co widać po strzałach, a w zasadzie ich braku. Liczba uderzeń celnych wynosi zero.
17:41
Na razie niewiele się dzieje, dlatego jednym okiem zerknęliśmy na siatkarski mecz Polski z Włochami na igrzyskach olimpijskich, ale szybko wzrok skierowaliśmy na starcie w Białymstoku, bo w Paryżu Italia daje nam solidną lekcję gry.
17:38
Mecz już od pierwszych sekund wygląda tak, jak moglibyśmy przypuszczać. Jagiellonia utrzymuje się przy piłce, tłamsi rywali, a Stal liczy na swoje okazje w kontrze.
17:34

Zaczynamy!

Klubowy hymn, Mazurek Dąbrowskiego i minuta ciszy za nami. Wszystkie formalności dopełnione, możemy zacząć emocjonować się tym spotkaniem. Od środka boiska goście.
17:29
Zanim pierwszy gwizdek jeszcze Mazurek Dąbrowskiego.
17:27
Zaczynamy spotkanie! Zawodnicy pojawiają się na murawie stadionu w Białymstoku.
17:25
17:20
Spotkanie poprowadzi sędzia Damian Sylwestrzak.
17:17
Jagiellonia jako mistrz radzi sobie na razie rewelacyjnie. Cztery spotkania, cztery zwycięstwa, awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów i pewny występ w fazie grupowej europejskich pucharów. Dziś Duma Podlasia może dopisać kolejną wygraną, ale czy poradzi sobie ze Stalą Mielec?
17:08
17:01
Oto skład Jagiellonii na dzisiejszy mecz. Grafika nie jest jednak mistrzowska.
16:45
16:42
Koniec! Raków Częstochowa wygrywa w Katowicach z GKS-em 1:0 po trafieniu Jeana Carlosa. Gospodarze pokazali dziś sporo ambicji, koniec końców górą okazał się cynizm oraz wyrachowanie. Widać jednak, że nie oglądamy najlepszej dyspozycji "Medalików" i Marka Papszuna czeka sporo pracy.
16:40
Walczy GKS do samego końca. Spróbował swoich sił w ataku również golkiper Dawid Kudła. Nie przyniosło to jednak pożądanego skutku.
16:37
Ostatnia nadzieja przed GKS-em.
16:31
Co za pudło Otieno! Kenijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam. Zawodnik chciał zakończyć to w zbyt spektakularny sposób, a efekt okazał się komiczny.
16:29
Coraz mniej energii w grze GKS-u Katowice. Mamy 85 minutę meczu i widać po podopiecznych trenera Góraka z jak intensywnym spotkaniem mamy do czynienia.
16:26
Zaskakująca zmiana w Rakowie Częstochowa. W 79. minucie meczu zszedł z boiska Jonathan Braut Brunes, który otrzymał popularną "wędkę", Zmienił go Erick Otieno. Norweg otrzymał żółtą kartkę, a jego postawa na boisku najprawdopodobniej nie spodobała się trenerowi Papszunowi. Nowy napastnik "Medalików" spędził na boisku tylko 18 minut.
16:24
Próbuje "GieKS-a" atakować wszelkimi możliwymi sposobami. Brakuje jednak w tych atakach jakości. Często dośrodkowania są przeciągnięte, a decyzje podejmowane zbyt wolno. Podopieczni trenera Góraka pokazują wiele rozwiązań systemowych, indywidualnie ciężko jednak przeskoczyć pewien poziom.
16:20
Sporo miejsca miał Adriano Amorim. Wreszcie zobaczyliśmy nieco dryblingi oraz finezji w grze Rakowa. Całkiem nieźle zagrał mu piłkę Crnac. Drobne ożywienie w grze "Medalików". Na razie można odnieść wrażenie, że zmiany bardziej sprzyjają gościom.
16:19
W 74. minucie Alan Czerwiński oraz Sebastian Milewski wchodzą za Mateusza Kowalczyka oraz Marcina Wasielewskiego.
16:16
Pierwsza żółta kartka w Ekstraklasie dla kuzyna Erlinga Haalanda Jonathana Brunesa. Spotkanie nam się podostrzyło. Bartosz Frankowski musiał ukarać także asystentów trenera Góraka.
16:15
Miewał lepsze mecze w Ekstraklasie Ante Crnac 😉
16:12
Rakowowi w ostatnich minutach udało się nieco uspokoić przebieg tego meczu. GKS mocno napierał na swojego przeciwnika, kosztowało to jednak dużo sił i trudno grać w taki sposób przez 90 minut.
16:10
Zmiany w GKS Katowice. W 64. minucie meczu schodzą Adam Zrelak oraz Adrian Błąd. Wchodzą Sebastian Bergier oraz Mateusz Marzec. Podopieczni trenera Góraka wkładają dziś w ten mecz mnóstwo sił oraz serca. Przy takim sposobie gry wprowadzanie zmienników jest absolutną koniecznością.
16:06
Mamy kolejne zmiany w Rakowie Częstochowa. W 60. minucie schodzą z boiska Dawid Drachal oraz Patryk Makuch.
W ich miejsce wchodzą Adriano Amorim, a także Jonathan Brunes. Marek Papszun reaguje na kiepską grę swojego zespołu.
16:03
GKS nie przestaje atakować. Podobnie jak w pierwszej połowie widzimy obronę Częstochowy w pełnej krasie!
16:02
Świetna interwencja Kacpra Trelowskiego! Groźne udezenie z głowy Klemenza. Coraz bliżej osiągnięcia celu są podopieczni trenera Góraka. Może dziś imponować to z jaką nieustępliwością tworzą sytuacje bramkowe.
15:59
Kolejne bardzo dobre długie podanie Repki w 53. minucie meczu. Jego zagranie zaskoczyło obronę Rakowa. Kolejny raz brakuje jednak GKS-owi polotu w ofensywie i zimnej krwi w kluczowych momentach.
15:56
Bardzo słabo wyglądają podopieczni Marka Papszuna w ataku pozycyjnym. Poza kontratakami Raków nie ma dziś zbyt wiele do zaoferowania na boisku. Biorąc pod uwagę potencjał piłkarski tego zespołu, można wymagać od niego znacznie więcej.
15:54
Kolejne bardzo dobre momenty GKS-u. Ależ błąd w rozegraniu popełnili Svarnas z Barlathem. Błąd w komunikacji prawie wykorzystał Adrian Błąd. Wykończenie tej akcji powinno być lepsze. Możliwe, że lepszej sytuacji podopieczni trenera Góraka mieć nie będą.
15:49
Mamy gwizdek arbitra Frankowskiego, zaczynamy drugą połowę!
15:49
Mamy zmianę w Rakowie. Władysława Koczergina zmieni Peter Barath. Zmiana jest wymuszona urazem.
15:43
Na razie nie jest to wybitny mecz Zrelaka.
15:38
- Możemy powiedzieć, że GKS zagrał z dużą agresją i wysokim pressingiem, na który nie znaleźliśmy odpowiedzi. Po zdobytej bramce zaczęliśmy grać lepiej. Możemy dać z siebie jeszcze więcej - ocenił Fran Tudor, piłkarz Rakowa Częstochowa w rozmowie z "Canal Plus".
15:38
- Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie. Kontrolowaliśmy to spotkanie. Nastąpiła moja rotacja z "Wasylem", ta bramka idzie na moje konto. To co pokazaliśmy, to za mało. Raków miał jedną okazję i wystarczyło to, aby zdobyć bramkę - powiedział piłkarz GKS-u Katowice Adrian Błąd w rozmowie z "Canal Plus".
15:34
Koniec pierwszej połowy! Raków prowadzi z GKS-em Katowice 1:0. Po golu w 29. minucie meczu wyraźnie opadł entuzjazm beniaminka. Niewykorzystanie minut sprzyjających się mści.
15:32
Dziś Jean Carlos zdobył swoją szóstą bramkę w barwach Rakowa Częstochowa.
15:29
Świetna obrona Kacpra Trelowskiego w 41. minucie meczu. Z niezwykłą precyzją dośrodkował piłkę z rzutu wolnego Borja Galan, a niebezpieczny strzał głową oddał Aleksander Komor. Takie momenty budują golkiperów.
15:26
Po zdobytej bramce widać, że wzrosła nieco pewność siebie u piłkarzy Rakowa. Dobrze czuje się dziś w dryblingu Jean Carlos. To właśnie na nim opiera się ofensywa "Medalików". Inni gracze, tacy jak Crnac, Drachal czy Makuch są niewidoczni.
15:23

Bramka Jean Carlosa [WIDEO]

15:21
GKS Katowice pokazuje dziś ambicję, a także dobre wrażenia wizualne. Fakty są jednak takie, że przez ponad pół godziny gry bramkarz Rakowa Kacper Trelowski nie musiał się zbytnio gimnastykować.
15:20
Akcja bramkowa Rakowa to wzorowe zachowanie wahadłowych. Tudor i Jean Carlos zrobili to jak Gosens i Hateboer w najlepszych latach w Atalancie Bergamo. Tudor w meczu z Motorem pokazał, że może rozegrać dobry sezon. Podopieczni Marka Papszuna wyglądają dziś dużo lepiej na bocznych flankach aniżeli w środku pola.

15:17

Gol! 1:0 dla Rakowa

Goool! Raków Częstochowa prowadzi 1:0 z GKS-em Katowice. Podopieczni Marka Papszuna wyczekali swojego przeciwnika niczym rasowy pięściarz. Rywal mógł dominować i optycznie być lepszy na boisku, ale to atak "Medalików" był konkretniejszy. Świetnie dośrodkował piłkę Tudor, a wykończył akcję Jean Carlos.
15:12
Kolejna bardzo dobra okazja GKS-u Katowice. Bliski szczęścia był Borja Galan, któremu świetnie zagrał piłkę Oskar Repka. Nie ma mowy o rzucie karnym. Galan podobnie jak wcześniej Zrelak mógł lepiej zachować się w ataku.
15:09
Dużą okazję miał GKS w 21. minucie meczu. Dawid Drachal przegrał pojedynek w niebezpiecznej strefie, a podopieczni trenera Góraka wyszli z szybkim atakiem. Koszmarnie zachował się jednak w ataku Adam Zrelak. Były napastnik Warty Poznań jeszcze nie wrócił do swojej najlepszej formy.
15:05
Strasznie ospały jest dziś zespół Rakowa. Jeśli ktoś liczył na reakcję po porażce z Cracovią, to na razie jest rozczarowany. To GKS ma optyczną przewagę, a "Medaliki" nawet po odzyskaniu piłki mają problem, aby ruszyć z szybkim atakiem. Na razie podopieczni trenera Góraka radzą sobie dużo lepiej niż dwa tygodnie temu z Radomiakiem.
15:01
14:59
Dynamiczna akcja GKS-u Katowice. Nieźle pograli Repka ze Zrelakiem. Zabrakło jednak dobrego przyjęcia Wasielewskiego. W takich momentach przydaje się jakość.
14:58
Bardzo przyjemne dziesięć minut w wykonaniu "GieKS-y". Widać, że ma ten zespół sporo energii. Beniaminek, który w taki sposób rozpoczyna mecz z Rakowem zasługuje na drobną pochwałę.
14:54
Podopieczni trenera Góraka rozpoczynają to spotkanie z otwartą przyłbicą. Nie przejmują się zbytnio potencjałem piłkarskim rywala i starają się grać swój futbol. Przyniosło to efekt w postaci strzału celnego na początku meczu. Widząc takie momenty coraz głośniejszy staje się stadion przy ul. Bukowej.
14:51
Spokojny początek meczu. Nie jest to intensywność, którą wczoraj od samego początku narzucił Górnik Zabrze. GKS Katowice częściej utrzymuje się przy piłce i sporadycznie przedostaje się na połowę przeciwnika. Nie wynika jednak z tego żadne zagrożenie.
14:48
Kawał czasu!
14:47
Mamy pierwszy gwizdek arbitra Bartosza Frankowskiego, zaczynamy!
14:43
Przed rozpoczęciem meczu zostaje odśpiewany hymn narodowy z powodu 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
14:41
Piłkarze obu drużyn za chwilę wyjdą na murawę, niebawem rozpoczynamy kolejny mecz na niezwykle klimatycznym stadionie przy ul. Bukowej.
14:37
Najnowsza historia bardziej stoi po stronie Rakowa. "Medaliki" wygrały trzy ostatnie mecze przeciwko "GieKS-ie". To pierwszy oficjalny mecz obu drużyn od 2019 roku.
14:32
- Nie znam aż tak dobrze wypowiedzi trenera Góraka. Domniemam, że takie słowa padły, dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Została podpisana umowa transferowa i można było jej po prostu nie podpisać. Kropka. Jeżeli można wykorzystać pewne możliwości, to się z nich korzysta. To normalny układ i każdy powinien patrzeć na siebie. Patrzymy na dobro Rakowa i stąd taka decyzja - powiedział Marek Papszun na antenie "Canal Plus".

Warto wspomnieć, że chwilę wcześniej trener Górak w wywiadzie dla "Canal Plus" starał się nieco rozładować atmosferę i przyznał, że dał się ponieść emocjom.
14:26
Dwie zmiany w składzie Rakowa w porównaniu do meczu z Cracovią. Drachal wskakuje za Adriano, a Rodina zastępuje Svarnas.
14:24
Oto skład GKS-u Katowice, który desygnował trener Rafał Górak. Być może na absencji Nowaka skorzystał wypożyczony z Lecha Poznań Jakub Antczak, który znalazł się na ławce rezerwowych.
14:21
Co do Bartosza Nowaka, to różne stanowiska w tej sprawie zajęli trenerzy Rafał Górak oraz Marek Papszun.

- Piłkarz przychodzący do nas na zasadzie transferu definitywnego powinien mieć do tego pełne prawo. Niestety na sam koniec zostaliśmy poinformowani o zapisie w umowie, że Bartosz Nowak będzie do mojej dyspozycji, ale tylko pod warunkiem wpłaty ekwiwalentu. Dla mnie jest to sprawa bulwersująca i w pewien sposób szantażująca nasz klub. Podziwiam cierpliwość Bartka, jak i naszego dyrektora sportowego, którzy ten kontrakt doprowadzili do końca. Ja bym takiej cierpliwości nie miał. Kwota jest niebanalna i Bartek w meczu z Rakowem nie zagra - powiedział rener Rafał Górak na przedmeczowej  konferencji prasowej.

Na uwagi trenera "GieKSy" nie pozostał dłużny Marek Papszun.
- Gdybym ja był w takiej sytuacji, to bym po prostu nie podpisał tej umowy. GKS Katowice zgodził się na taki zapis. Mógł się nie zgadzać - odniósł się Papszun.

14:18
Przed meczem było całkiem gorąco. Chodzi o absencję Bartosza Nowaka, który nie może dziś wystąpić z powodu zapisów kontraktowych. Głos postanowił zabrać sam zawodnik GKS-u Katowice.

- Dobrze czujemy się w Katowicach. Na pewno chciałbym tutaj dzisiaj zagrać, bo to fajny mecz. Dużo kibiców, ciekawy przeciwnik. Chciałbym grać, chłonąć atmosferę. Zapadły jednak takie, a nie inne decyzje, więc tak jest - powiedział Nowak w rozmowie z "Canal Plus".
14:17
Rozpoczynamy sobotnie zmagania w Ekstraklasie. W pierwszym meczu GKS Katowice zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Podopieczni trenera Góraka przystąpią do rywalizacji z Rakowem w dobrych humorach, ponieważ tydzień temu udało się wygrać ze Stalą Mielec. Stadion przy Bukowej czeka już wiele lat na zwycięstwo w Ekstraklasie i być może dziś ludzie w Katowicach doświadczą smaku wygranej.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.