LIVE: Nokaut w Poniewieżu. Świetny występ Jagiellonii!

Autor:Bartosz Lodko

23 lipca 2024, 16:51 • 1 min czytania 29 komentarzy

Jeden dwumecz. Jeśli Jagiellonia Białystok wygra z FK Panevėžys, ostatnią drużyną ligi litewskiej, będzie miała gwarancję gry w fazie ligowej co najmniej Ligi Konferencji. Czy mistrzowie Polski sprostają oczekiwaniom? Początek meczu w Poniewieżu o godz. 17:30.

Transmisja Live

19:33
DZIĘKUJEMY ZA DZIŚ!

Jutro do gry wchodzi Śląsk Wrocław, który zmierzy się na wyjeździe z ekipą ze stolicy Łotwy (godz. 18:00), natomiast w czwartek Legia Warszawa zagra u siebie z Caernarfon Town (godz. 20:45), a Wisła Kraków - z Rapidem Wiedeń (18:00).
19:28
4:0 wygrało dziś również FK Bodo/Glimt, czyli na 99,9% przeciwnik mistrzów Polski w III rundzie el. Ligi Mistrzów.
19:27
W najbliższą sobotę Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Rewanż z FK Panevėžys w środę o godz. 20:30 na obiekcie w Białymstoku.
19:23
KONIEC! JAGIELLONIA WYGRAŁA 4:0!

Zespół Adriana Siemieńca zrobił to, co miał zrobić - zdemolował ostatnią drużynę ligi litewskiej. Fantastyczny wynik, hat-trick Jesúsa Imaza w 29 minut i absolutny spokój przed rewanżem w Białymstoku.
19:20
Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.
19:19
POWINNO BYĆ 5:0!

Lamine Diaby-Fadiga zagrał prostopadłą piłkę do Jesúsa Imaza. 33-latkowi nie udało się po raz czwarty w tym starciu wpisać na listę strzelców - świetnie interweniował bramkarz FK Panevėžys.
19:17
19:16
Kristoffer Hansen, strzelec czwartego gola, schodzi z boiska. W jego miejsce Wojciech Łaski.
19:13
3:0 było super, 4:0 jest jeszcze lepsze.
19:11
Nokaut. Michal Sáček przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, zagrał na lewą stronę do Hansena, a ten podwyższył wynik na 4:0.
19:09
4:0 DLA JAGIELLONII BIAŁYSTOK!
19:08
Lamine Diaby-Fadiga zastąpił na placu gry Afimico Pululu.
19:07
Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry.

Jeśli ktoś włączył to spotkanie w drugiej połowie, to trochę współczujemy, bo jest usypiająca. Ale Jagiellonia prowadzi 3:0, więc może grać na stojąco.
19:01
Aj, niewiele brakowało, żeby podanie Afimico Pululu dotarło do Villara i ten znalazłby się w sytuacji 1v1 z bramkarzem.
18:56
67. minuta. Zmiany w Jagiellonii.

Schodzą: Dominik Marczuk i Nené.
Wchodzą: Miki Villar i Jarosław Kubicki.
18:48
To najlepszy fragment tego meczu w wykonaniu FK Panevėžys, ale na tablicy wyników wciąż 3:0 dla gości.
18:43
FK Panevėžys musi się otworzyć i ruszyć do przodu, a to oznacza więcej miejsca dla ofensywnych piłkarzy mistrzów Polski.
18:35
18:34
ROZPOCZĘŁA SIĘ DRUGA POŁOWA!
18:32

I to nie my jesteśmy tą słabą drużyną!

18:28
Białostoczanie mogą zacząć bukować loty do Norwegii. FK Bodø/Glimt prowadzi 3:0 z RFS.
18:22
18:18
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - JAGIELLONIA PROWADZI 3:0 W PONIEWIEŻU.

Lekko, łatwo i przyjemnie - tak możemy podsumować pierwszą połowę w wykonaniu mistrzów Polski.
18:15
W pierwszej połowie zawodnicy pograją o dwie minuty dłużej.
18:14
Teraz zachował się nie najlepiej, natomiast za pierwszą połowę z pewnością trzeba pochwalić również Afimico Pululu.
18:10
18:08
Jagiellonia nieco uspokoiła grę. I słusznie. Mistrzowie Polski prowadzą 3:0 do przerwy, nie muszą się nigdzie spieszyć.
18:04
18:03
29 minut - tyle czasu potrzebował Jesús Imaz, żeby skompletować w starciu z FK Panevėžys hat-tricka.
18:01
NIESAMOWITY JEST DZIŚ JESÚS IMAZ! HAT-TRICK HISZPANA!
18:00
3:0!!!
17:59
Jesús Imaz z drugą bramką w tym meczu! 33-latek bardzo ładnie przymierzył z pierwszej piłki.
17:58
I MAMY 2:0!!!
17:55
17:54
Swoją drogą, trafienie Jesúsa Imaza z 15. minuty na 1:0 było jego 70. w barwach Jagiellonii Białystok.
17:52
MOGŁO BYĆ 2:0!

Jesús Imaz kapitalnie wypatrzył Dominika Marczuka, ale bramkarz FK Panevėžys był górą w tym pojedynku.
17:47
Wyrzut futbolówki z autu, ta trafiła do Afimico Pululu. Napastnik „Jagi” zagrał do Hansena, a ten wyłożył piłkę Imazowi i mamy 1:0.
17:45
1:0 DLA JAGIELLONII BIAŁYSTOK!
17:43
Z szacunku do Dominika Marczuka lepiej przemilczeć jego ostatnią próbę strzału...
17:38
Litwini próbują centrostrzałów albo po prostu zbyt mocno dośrodkowują. Raczej to drugie.
17:35
4. minuta, pierwsza groźna akcja mistrzów Polski. Afimico Pululu wyłożył piłkę Nené, lecz ten uderzył zbyt wysoko.
17:32
Jagiellonia Białystok od początku przejęła inicjatywę.
17:30
SERBSKI ARBITER ZAGWIZDAŁ PO RAZ PIERWSZY - STARTUJEMY!
17:26
Zawodnicy wychodzą na murawę, zaraz ruszamy.
17:19
17:16
Trochę śmiejemy się z tych Litwinów, aczkolwiek nie zapominajmy o tym, że FK Panevėžys w I rundzie el. Ligi Mistrzów wyeliminował fiński HJK, który wydawał się być zdecydowanym faworytem tego dwumeczu.
17:13
17:11
Jak wspomnieliśmy, Lettieri z FK Panevėžys zdobył mistrzostwo oraz Superpuchar Litwy.

Ale to nie jego jedyne sukcesy.

- Wiele zmieniłem w klubie, między innymi doprowadziłem do kupna pralki. I dlatego zdobyliśmy mistrzostwo i superpuchar, ale potem straciliśmy sześciu zawodników, więc odszedłem -
mówi Lettieri.

To dobra wiadomość dla drużyny prowadzonej przez Adriana Siemieńca. Liga litewska nie może być zbyt wymagająca, skoro wystarczy kupić pralkę, żeby osiągać sukcesy...
17:05

Skład mistrzów Polski na mecz z FK Panevėžys:

17:03
Zerkamy w tabelę ligi litewskiej i... widzimy FK Panevėžys na ostatnim miejscu.

O co tutaj chodzi? - To nie ten sam klub, co w zeszłym sezonie, stracił sześciu czołowych piłkarzy - mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Gino Lettieri.

- Zdobyliśmy mistrzostwo, a wiadomo, że w takiej sytuacji piłkarze chcą więcej pieniędzy, ale klub miał taki sam budżet jak wcześniej, zawodnicy mieli lepsze oferty, więc odeszli -
tłumaczy Włoch.
16:56
Gino Lettieri i FK Panevėžys – co łączy byłego szkoleniowca Korony Kielce z litewskim klubem?

To właśnie Włoch wywalczył z tą drużyną mistrzostwo kraju. Lettieri był związany z FK Panevėžys w latach 2022-2024. Za naszą wschodnią granicą zdobył nie tylko mistrzowski tytuł, ale wygrał także Superpuchar Litwy.
16:54
Dzień dobry we wtorek! Dziś Jagiellonia Białystok rozpoczyna walkę o fazę ligową europejskich pucharów. W II rundzie el. Ligi Mistrzów zmierzy się z FK Panevėžys.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.