Hat-trick w 14 minut. Imaz wyrównał osiągnięcie Lubańskiego

Opracowanie:Bartosz Lodko

23 lipca 2024, 20:55 • 1 min czytania 3 komentarze

W 29. minucie wtorkowego starcia z FK Panevėžys Jesús Imaz miał na swoim koncie trzy trafienia, kompletując tym samym jednego z najszybszych hat-tricków w historii występów polskich zespołów w europejskich pucharach.

Na obiekcie w Poniewieżu Jagiellonia Białystok zmierzyła się z… ostatnią drużyną ligi litewskiej. Zespół Adriana Siemieńca do przerwy prowadził 3:0, natomiast w drugiej połowie wynik spotkania na 4:0 ustalił Kristoffer Hansen.

Autorem trzech z czterech trafień dla mistrzów Polski był Jesús Imaz, który potrzebował na ich zdobycie zaledwie 14 minut.

Portal „TVP Sport” zauważył, że Imaz wyrównał osiągnięcie Włodzimierza Lubańskiego, który w sezonie 1972/73 w meczu z Sliema Wanderers w Pucharze Europy również zdobył trzy bramki w 14 minut.

Zespół z Podlasia w najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Rewanż z FK Panevėžys w II rundzie el. Ligi Mistrzów odbędzie w środę o godz. 20:30 na obiekcie w Białymstoku.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.