Piątek: Nie wytrzymaliśmy intensywności

Paweł Marszałkowski

Autor:Paweł Marszałkowski

21 czerwca 2024, 20:29 • 1 min czytania 1 komentarz

Austria pokonała Polskę 3:1. Podopieczni Michała Probierza mieli dziś na boisku sporo problemów, co w pomeczowej rozmowie z TVP Sport przyznał strzelec gola na 1:1 Krzysztof Piątek.

Chcieliśmy wygrać ten mecz i zgarnąć trzy punkty, ale chyba nie wytrzymaliśmy intensywności w drugiej połowie i przegraliśmy – powiedział Krzysztof Piątek w rozmowie z Mają Strzelczyk. I dodał: – Największe kłopoty sprawiała nam agresja. Ich pressing był naprawdę dobry. Przez pierwszych 15 minut nie mogliśmy sobie z nim poradzić. Ale wydaje mi się, że w drugą połowę weszliśmy dobrze. Później gdzieś czegoś zabrakło, tej kropki nad „i”, żeby strzelić drugą bramkę. Ciężko coś powiedzieć, na pewno jesteśmy smutni, ale jeszcze mamy ostatni mecz.

W ostatnim meczu Polacy zmierzą się z Francuzami, którzy już dziś mogą definitywnie pozbawić nas szans na awans. Wystarczy, że Trójkolorowi nie przegrają z Holendrami. Piątek zapowiedział jednak, że w starciu z Francją biało-czerwoni będą chcieli wygrać. I to wysoko. – Wychodzimy, żeby wygrać mecz jak największą liczbą bramek i zobaczymy, co się wydarzy – zakończył rozmowę strzelec jedynego gola dla Polski.

Z Francją zmierzymy w najbliższy wtorek. Mecz zostanie rozegrany w Dortmundzie o godzinie 18:00.

Kaszub. Urodził się równo 44 lata po Franciszku Smudzie, co może oznaczać, że właśnie o nim myślał Adam Mickiewicz, pisząc słowa: „A imię jego czterdzieści i cztery”. Choć polskiego futbolu raczej nie zbawi, stara się pracować u podstaw. W ostatnich latach poznał zapach szatni, teraz spróbuje go opisać - przede wszystkim w reportażach i wywiadach (choć Orianą Fallaci nie jest). Piłkę traktuje jako pretekst do opowiedzenia czegoś więcej. Uzależniony od kawy i morza. Fan Marka Hłaski, Rafała Siemaszki, Giorgosa Lanthimosa i Emmy Stone. Pomiędzy meczami pisze smutne opowiadania i robi słabe filmy.