Tysiące Polaków bez dostępu do meczu. Kwiatkowski się tłumaczy

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

16 czerwca 2024, 15:54 • 2 min czytania 23 komentarzy

Niemiła niespodzianka czekała na kibiców reprezentacji Polski, który chcieli obejrzeć mecz Euro 2024 przeciwko Holandii. Po prostu nie mogli tego zrobić. Dyrektor TVP Sport, Jakub Kwiatkowski, zabrał głos na temat tej sytuacji.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem meczu przeciwko Holandii, kibice, którzy chcieli obejrzeć mecz przez internet zobaczyli adnotację, dotyczącą braku połączenia.

Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowała atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski – napisał na portalu „X” (dawniej Twitter) Jakub Kwiatkowski. – Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywróciły usługi. Ze swojej strony mogę przeprosić wszystkich kibiców, którzy stracili możliwość śledzenia początku transmisji w Internecie – możemy przeczytać.

Na ten moment (15:50) wbrew temu co pisze Jakub Kwiatkowski, transmisja nadal nie działa. Kibice, którzy nie posiadają telewizji, co jest coraz bardziej powszechne, wciąż nie mogą oglądać meczu i muszą szukać alternatywnych linków do transmisji.

Wbicia szpilki nie odpuścił sobie Marek Szkolnikowski, którego Kwiatkowski zastąpił na stanowisku.

Na czym polega atak DDOS? Jest to próba przeciążenia serwera przez wiele różnych komputerów na raz. Równie dobrze do przeciążenia mogli doprowadzić kibice, którzy chcieli obejrzeć mecz, a infrastruktura techniczna TVP po prostu nie wytrzymała. Owa sytuacja oczywiście dotyczy strony i aplikacji TVP Sport. W telewizjach kablowych i satelitarnych nie ma przerw w dostępie do meczu.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".