Cody Gakpo wybrany na MVP meczu z Polską

Opracowanie:Bartosz Lodko

16 czerwca 2024, 17:38 • 1 min czytania 0 komentarzy

Cody Gakpo – zdobywca pierwszej bramki dla Holendrów – został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu z Polską.

Piłkarz Liverpoolu spędził na boisku 81 minut, w trakcie których dał się zapamiętać w szczególności ze zdobytej bramki. Na placu gry zastąpił go Wout Weghorst, czyli strzelec gola na 2:1.

25-letni Holender w niedzielnym starciu zanotował 53 kontakty z piłką, trzy kluczowe podania, oddał łącznie pięć strzałów (dwa celne) i miał cztery udane dryblingi na cztery próby.

Kadra Michała Probierza niespodziewanie prowadziła od 16. minuty w spotkaniu z Holandią, gdy na listę strzelców wpisał się Adam Buksa, lecz ostatecznie przegrała 1:2. Reprezentanci Polski ponownie wybiegną na boisko 21 czerwca (piątek), gdy zmierzą się z Austrią. Początek meczu o godz. 18:00.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.