Austriacy bez wygranej w ostatnim sparingu przed Euro

Opracowanie:Antoni Figlewicz

08 czerwca 2024, 20:25 • 1 min czytania 5 komentarzy

Za naszym grupowym rywalem ostatni sprawdzian przed Euro 2024 w Niemczech. Podopieczni Ralfa Rangnicka zremisowali dziś 1:1 ze Szwajcarią i przygotowują się już do pierwszego meczu w turnieju – zmierzą się w nim z Francuzami.

Ten mecz dopiero w przyszły poniedziałek, a po dzisiejszej rywalizacji selekcjoner reprezentacji Austrii ma na pewno wiele materiału do przerobienia. Jego piłkarze dobrze weszli spotkanie i za sprawą Christopha Baumgartnera prowadzili już od piątej minuty. Z gola nie nacieszyli się długo, bo jeszcze w pierwszej połowie Szwajcarzy zdołali wyrównać. Wynik nie zmienił się aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Reprezentacja Polski zagra z Austrią w drugiej kolejce fazy grupowej zbliżających się mistrzostw Europy – w piątek 21 czerwca. Bardzo byśmy chcieli, by nie był to mecz o wszystko, ale najpierw przyjdzie nam się zmierzyć z faworyzowaną Holandią.

Szwajcaria – Austria 1:1

S. Widmer 26′ – C. Baumgartner 5′

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.