Carvajal: W pierwszej połowie nie zasługiwaliśmy na remis

Opracowanie:Damian Popilowski

01 czerwca 2024, 23:56 • 2 min czytania 0 komentarzy

Wszystko przebiegło zgodnie z przewidywaniami – Real Madryt pokonał w finale Ligi Mistrzów Borussię Dortmund 2:0 i zdobył swój 15. Puchar Europy. Po ostatnim gwizdku głos zabrał strzelec pierwszej bramki, Dani Carvajal.

Borussia Dortmund w pierwszej połowie była bardzo groźna i z łatwością przedzierała się pod pole karne „Królewskich”. Brakowało tylko jednego – skuteczności. To zemściło się w drugiej odsłonie tego spotkania, gdy najpierw trafił Carvajal, a kilka minut później bramkę na 2:0 zdobył Vinicius Junior.

Wspomniany Dani Carvajal został wybrany najlepszym zawodnikiem Los Blancos na przestrzeni całego spotkania. Co miał do powiedzenia po ostatnim gwizdku?

Nie wiem nawet, co powiedzieć. To ogromna radość. To był bardzo trudny mecz, ale wiedzieliśmy o tym jeszcze przed rozpoczęciem. Myślę, że ledwo przeżyliśmy pierwszą połowę, w której oni byli dużo lepsi. Wiedzieliśmy jednak, że nasz moment nadejdzie i dzięki Bogu wygraliśmy – powiedział w wywiadzie dla telewizji „Movistar+” (tłumaczenie za realmadryt.pl).

To lepiej smakuje po cierpieniu? Wolałbym wygrać spokojniej, ale wiedzieliśmy przecież, że Borussia jest tu ze względu na swoje zasługi. W pierwszej połowie nie zasługiwaliśmy nawet na remis. Potrafiliśmy cierpieć, były słupki, ale taki jest futbol i jesteśmy szczęśliwi – dodał.