Piątek z hat-trickiem na zakończenie sezonu w Turcji [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

26 maja 2024, 20:21 • 2 min czytania 6 komentarzy

W ostatniej kolejce tureckiej ekstraklasy mieliśmy poznać mistrza tego kraju, którym ostatecznie został Galatasaray Stambuł. W cieniu walki o mistrzostwo, czwarte miejsce zapewnił sobie efektownym zwycięstwem Basaksehir. W dużym stopniu przyczynił się do tego Krzysztof Piątek, strzelając hat-tricka.

Piątek w Stambule pojawił się latem ubiegłego roku. Próbował się odbudować po nieudanych ostatnich sezonach w Niemczech i we Włoszech. Napastnik nie mógł się odblokować w pierwszych tygodniach pobytu w Turcji. Jednak kiedy już odpalił swoje pistolety, to strzelał jak na zawołanie.

Hattrick w meczu z Adana Demirsporem pomógł jego drużynie odnieść zwycięstwo 6:2, a „Pio” strzelił dwa gole w pierwszym kwadransie, dając Basaksehirowi prowadzenie 2:0. W drugiej połowie dołożył trafienie z rzutu karnego, podwyższając na 5:1. Zszedł z boiska w 69. minucie, żegnany przez kibiców swojej drużyny ogromnymi brawami.

28-letni były gracz Milanu w tym sezonie strzelił 17 goli w ligowych zmaganiach. Dzięki trafieniom z ostatniej kolejki, zakończył sezon na czwartym miejscu w klasyfikacji strzelców, wypychając z Top 5 ligowych snajperów innego Polaka, Adama Buksę z Antalyasporu. Drużyna Piątka również zakończyła rozgrywki na czwartym miejscu i zagra dzięki temu w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.